Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Białoruś będzie karać za udostępnianie postów Biełsat TV

Za jej działalność dziennikarską Agnieszkę Romaszewską wydalono z Białorusi (screen: YouTube/Tysol Pl)

Agnieszka Romaszewska, dyrektorka Biełsat TV, podała na Twitterze, że kanały #BelsatTV w mediach społecznościowych zostały uznane za ekstremistyczne.

Za ekstremistyczne białoruskie władze uznały stronę internetową Biełsatu oraz powiązane z nią kanały na Telegramie, Facebooku i Instagramie. Oznacza to, że za udostępnianie postów z tych źródeł grozi kara administracyjna.

– Uznano, że jesteśmy medium ekstremistycznym, którego nie można podawać dalej. Za repostowanie naszych treści grozi kara administracyjna, czyli np. 2 tygodnie aresztu (do miesiąca) albo grzywna. Jak cię zatrzymują na ulicy, to biorą telefon oraz sprawdzają, czy masz Telegram i jakie kanały obserwujesz – tłumaczy Agnieszka Romaszewska w rozmowie z "Press". – Łapanki pewnie nasilą się w okolicach 9 sierpnia, czyli rok od wyborów, po których zaczęły się protesty – mówi Romaszewska i porównuje sytuację na Białorusi do czasu po stanie wojennym w Polsce. – Łukaszenka próbuje dokręcić śrubę i pokazać, że sankcje na niego nie wpłyną. Władza jest zdecydowanie słabsza niż kilka lat temu, dlatego jest zdecydowanie bardziej agresywna.

Zapytana o rolę polskich mediów Romaszewska podkreśla:

– Musimy mówić o tym, co się dzieje 200 km od naszej stolicy. Nie może być nam obojętne, jak zaraz przy granicy buduje się nam coś na kształt Korei Północnej. Mamy około 30 osób pracujących dla nas, które uciekły z Białorusi i tułają się w rozmaitych miejscach. Niestety mało kto pisał o ostatnich atakach na dziennikarzy.

(BKS, 28.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.