Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz OKO.press miał pod wpływem alkoholu próbować jechać autem

Do incydentu z udziałem dziennikarza OKO.press miało dojść w nocy z 23 na 24 lipca (fot. Pixabay.com)

Dziennikarz portalu OKO.press miał pod wpływem alkoholu próbować prowadzić samochód. Został zatrzymany przez policję.

Do medialnych doniesień, m.in. portali Tvp.info oraz Wpolityce.pl, odniosła się już redakcja OKO.press.

"W związku z publikacjami, z których wynika, że w nocy z 23 na 24 lipca dziennikarz OKO.press próbował prowadzić samochód pod wpływem alkoholu i doszło do przepychanki pomiędzy nim a jednym z funkcjonariuszy, informujemy, że nasza redakcja czeka na wyjaśnienia wspomnianego dziennikarza" - podano w oświadczeniu.

Podkreślono, że jeśli te zarzuty się potwierdzą, redakcja wyciągnie wobec niego konsekwencje "zgodne z kodeksem pracy i obowiązującymi w OKO.press standardami".

Korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz na Twitterze wymienił dziennikarza z imienia i nazwiska, ale na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, kogo dotyczą zarzuty. - "Zataczając się na oczach funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i uruchomił silnik. Interweniujących policjantów obrzucił wyzwiskami i zaczął się z nimi szarpać. Musieli użyć środków przymusu" - napisał Gmyz na Twitterze.

(MNIE, 26.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.