Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Lipiec 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Portale, radia i telewizje przygotowały szeroką ofertę na igrzyska olimpijskie w Tokio

(fot. Pixabay)

Przez najbliższe dwa tygodnie w portach internetowych, stacjach radiowych i kanałach telewizyjnych rządzić będzą igrzyska olimpijskie w Tokio. Z tej okazji redakcje przygotowały bogatą ofertę dla kibiców.

Od 23 lipca do 8 sierpnia na stadionach w Tokio będziemy świadkami walki o medale na igrzyskach olimpijskich. Redakcje internetowe, radiowe i telewizyjne nie pozwolą zapomnieć swoim czytelnikom oraz widzom o turnieju.

Portale stawiają na wideo

Wirtualna Polska do Tokio wysyła Grzegorza Wojnarowskiego oraz Tomasza Skrzypczyńskiego, którzy będą bezpośrednio z Japonii przygotowywać relacje. Redakcja planuje specjalne, codzienne programy wideo z łączeniami na żywo. Podczas igrzysk na stronie głównej Wirtualnej Polski pojawi się boks oraz specjalna sekcja. Redakcja WP Sportowe Fakty ma skoncentrować się na relacjonowaniu zmagań siatkarzy.

- Na igrzyska wysyłamy: Kamila Wolnickiego, Tomasza Kalembę, Edytę Kowalczyk, Ryszarda Opiatowskiego oraz fotoreportera Tomasza Markowskiego, finalistę nagrody Grand Press Foto 2020 - informuje Agnieszka Skrzypek-Makowska z RAS Polska. W Onecie będzie transmitowany codzienny program "Misja Tokio", a w Onet Sport pojawi się sekcja poświęcona Tokio. W Onet Sport i w "Przeglądzie Sportowym" będą realizowane cykle redakcyjne, redakcje przygotują też olimpijskie wydanie "Skarbu Kibica". W serwisie Fakt.pl ruszył serwis olimpijski. 

Z redakcji „Gazety Wyborczej” na Letnie Igrzyska Olimpijskie polecą Rafał Stec i Radosław Leniarski oraz Kuba Atys z działu foto. Z kolei serwis Sport.pl wyśle Łukasza Jachimiaka oraz Dominika Senkowskiego.

- Podczas trwania igrzysk redakcja przejdzie na trzyzmianową organizację pracy ze względu na różnicę czasu. Nocna zmiana zadba o to, by czytelnik od rana miał najświeższą porcję informacji z Japonii - informuje Paulina Rydzek, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Redakcja Sport.pl ponadto przygotuje program na żywo – w ramach „Sekcji Olimpijskiej”. Po każdym zakończonym meczu dziennikarze omówią wraz z ekspertami występ siatkarzy. W „Sekcji Olimpijskiej” będą relacje i komentarze z innych występów Polaków, a także z ważnych wydarzeń na igrzyskach.

W Sport Interia pojawią się komentarze na żywo, całodzienne relacje z najważniejszych wydarzeń rozgrywanych na arenach olimpijskich, raport „Tokio 2020” z praktycznymi informacjami dotyczącymi imprezy oraz aktualizowana na bieżąco klasyfikacja medalowa. Sport Interia przybliży kibicom sylwetki reprezentantów Polski. Artur Gac, dziennikarz Sport Interia, przy współpracy z Patrykiem Serwańskim z Radia RMF FM, przygotuje "Szybkie kontry z Tokio" oraz będzie korzystał ze Studia Tokio Polsat Sport w Japonii, w którym stałymi ekspertami będą Adam Kszczot i Otylia Jędrzejczak.

Specjalne audycje w radiach

Oficjalnym radiowym nadawcą igrzysk jest Polskie Radio, które urządza w Tokio własne studio. Zaplanowano ponad 120 godzin transmisji i relacji z igrzysk. Powstanie też olimpijski serwis internetowy Tokio2020.polskieradio24.pl. Do Tokio Polskie Radio wysyła dziesięciu reporterów. Będą to: Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Rafał Bała, Witold Banach, Artur Dyczewski, Cezary Gurjew, Jakub Niziński, Robert Skrzyński i Dariusz Urbanowicz. Zaplanowano bezpośrednie transmisje meczów polskich siatkarzy, a serwisy olimpijskie będą emitowane w Jedynce, Trójce, Czwórce i Polskim Radiu 24.

W RMF FM będzie można słuchać "Olimpijskich Faktów Sportowych". Najważniejsze wydarzenia z olimpijskich aren będą też relacjonowane na bieżąco w "Faktach", portalu Rmf24.pl i Radiu Rmf24.pl. Do Tokio stacja wysyła Patryka Serwańskiego.

Radio Zet będzie emitowało audycję "Medalowe rozdanie. Magazyn olimpijski w Radiu Zet". W "Wiadomościach Radia Zet" znajdą się sylwetki polskich zawodników i krótkie rozmowy z wioski olimpijskiej. Stacja nie wysyła korespondenta do Tokio.

Tok FM do Japonii skierowało Przemysława Pozowskiego. Stacja zaplanowała emisję audycji "Jeszcze więcej igrzysk" oraz dodatkowe wydania "Informacji sportowych". Na Tokfm.pl znajdzie się podcast "TOK IO z bliska", w którym o igrzyskach opowiedzą Jakub Baliński i Przemysław Pozowski.

Grupa Time skierowała do Japonii dwóch dziennikarzy - Pawła Skrabę i Michała Chojeckiego, których zadaniem będzie przygotowywanie relacji dla całego newsroomu multimedialnego grupy. Informacje o igrzyskach znajdą się w "Wiadomościach" w Radiu Eska i SuperNova oraz w serwisach internetowych rozgłośni.

Redakcja newonce.sport przygotowała dwa programy. Jeden w formie wideo, który pokaże proces przygotowań olimpijczyków do wyjazdu na igrzyska (poprowadzą go Maja Strzelczyk i Łukasz Stasiak), a drugi to audycja prowadzona przez Jakuba „Suwaka” Suwińskiego, dotycząca nowych dyscyplin olimpijskich.

Dzienniki i magazyny z olimpijskimi dodatkami i cyklami

W dniu otwarcia igrzysk, 23 lipca Polska Press będzie miała dla czytelników 32-kolumnowy dodatek "Tokio 2021", który będzie dołączony do dzienników regionalnych należących do spółki (m.in. "Dziennik Zachodni", "Gazeta Pomorska", "Głos Wielkopolski", "Dziennik Łódzki", "Gazeta Krakowska", "Kurier Lubelski"). Cena gazety z dodatkiem pozostaje bez zmian. Dodatkowo, by bezpośrednio z Japonii relacjonować sportowe zmagania na łamach gazet i w serwisach internetowych, do Tokio polecą: Przemysław Franczak, Tomasz Dębek i Paweł Relikowski z działu foto.

W czwartek 22 lipca czytelnicy będą mogli kupić "Przegląd Sportowy" (Ringier Axel Springer Polska) razem z magazynem "Skarb Kibica Tokio 2020". Dodatek ma 100 stron, na których przedstawiono m.in. pełną polską kadrę olimpijską z biogramami i opisami poszczególnych sportowców, rozmowy z siatkarzem Michałem Kubiakiem oraz lekkoatletą Pawłem Fajdkiem, a także opisano plan igrzysk dzień po dniu. W wydaniu znajdzie się też tabelka do wpisywania medali wywalczonych w Tokio przez Polaków. "Przegląd Sportowy" ze "Skarbem Kibica Tokio 2020" kosztuje 9,99 zł.

Wydawnictwo Bauer o igrzyskach informuje w magazynach telewizyjnych - "Tele Tydzień", "To & Owo TV", "Tele Świat", "Kurier TV", "TV14", "Super TV", "Tele Max". W każdym z nich zaplanowano cykle olimpijskie, w ramach których są publikowane m.in. kalendarze kibica z oznaczeniem startów Polaków, oceny medalowych szans Polaków i materiały o startach Polaków w bieżącym tygodniu. Na stronach z programem telewizyjnym wyróżniono transmisje olimpijskie. Dodatkowo w "Tele Tygodniu" ukaże się wywiad z Małgorzatą León, żoną siatkarza reprezentacji Polski Wilfredo Leóna, a w "To & Owo TV" znajdą się informacje, gdzie poza telewizją można oglądać igrzyska.

Olimpijskie emocje na ekranach telewizorów

TVP zapowiada, że pokaże wszystkie konkurencje z udziałem polskich sportowców. Ich zmagania oglądać będzie można na żywo codziennie od północy do 17. Igrzyska pokazywane będą w TVP 1, TVP Sport, serwisie Tvpsposrt.pl i w aplikacji mobilnej. Nadawca zapowiada 350 godzin transmisji. 

Olimpijskie studio z prowadzącymi i ekspertami towarzyszyć będzie meczom polskich siatkarzy i rywalizacji lekkoatletów. TVP pokaże wszystkie mecze tenisa, w którym udział wezmą polscy zawodnicy.

Codziennie o 21.30 w TVP 1 nadawane będzie podsumowanie dnia "Olimpijski wieczór", którego wydłużoną wersję oglądać będzie można w TVP Sport.

TVN Grupa Discovery planuje 3,5 tys. godzin transmisji z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Playerze i 500 godzin w kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. W Tokio grupa będzie mieć trzech reporterów.

Transmisje dostępne będą w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, siedmiu kanałach pop-up dostępnych u operatorów, kanale Eurosport 4K oraz – w całości – w Playerze i Eurosport Playerze. Ramówka Eurosportu 1 będzie skupiona na występach Polek i Polaków oraz najważniejszych wydarzeniach igrzysk. Z kolei oferta Eurosportu 2 ma być skierowana również do kibiców mniej tradycyjnych dyscyplin.

Studio Tokio w Polsacie Sport rozpoczynać się będzie codziennie o godzinie 20.00. Oprócz segmentu publicystycznego audycja transmitowana w Polsacie Sport zawierać będzie też element historyczno-edukacyjny. W programie znajdą się ponadto materiały wideo z olimpijskich aren w Tokio oraz relacje obecnych na miejscu reporterów: Tomasza Lejmana z Polsat News oraz Artura Gaca ze Sport.Interia.pl.

Studio Tokio będzie również obecne w Polsacie News. Stała pora emisji to godzina 17.30, ale program pojawi się na antenie także w formie tzw. "breaking news", za każdym razem gdy na przykład reprezentant Polski zdobędzie medal. 

(BAE, KRY, MNIE, KOZ, 23.07.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Górnik Zabrze dobrze wykorzystuje markę Łukasza Podolskiego
Postępowanie ws. koncesji TVN 24 trwa rekordowo długo
KBR: słuchacze wrócili do zwyczajów sprzed pandemii
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.