Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bugajski, Kurowski i Pindera nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Laureat Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2025 ogłoszony zostanie podczas uroczystej gali 29. edycji konkursu Grand Press 14 grudnia w Warszawie (fot. materiały prasowe)

Antoni Bugajski, Jacek Kurowski i Janusz Pindera zostali nominowani do tegorocznej Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego.

Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego nagradzani są dziennikarze sportowi mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wyróżniający się wysoką kulturą zarówno zawodową, jak i osobistą. Partnerem nagrody jest Bank BNP Paribas.

Decyzję, kto w tym roku znajdzie się w finale i otrzyma Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego, podjęło jury złożone z jej byłych laureatów. W tym roku na zaproszenie Fundacji Grand Press zasiedli w nim: Andrzej Janisz (Polsat Sport), Michał Kołodziejczyk (Canal+ Sport), Marek Rudziński (TVP Sport), Włodzimierz Szaranowicz, Stefan Szczepłek („Rzeczpospolita”), Paweł Wilkowicz (Sport.pl) i Mirosław Żukowski („Rzeczpospolita”).

Nominowani (kolejność alfabetyczna):

Antoni Bugajski, „Przegląd Sportowy” – za etykę zawodową na najwyższym poziomie, za walkę z korupcją w polskiej piłce, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o historię sportu oraz wieloletnią pracę w tej samej redakcji.

Jacek Kurowski, TVP Sport – za wysoką kulturę osobistą, wyjątkową inteligencję, wiedzę i klasę, za trudne rozmowy i odnajdywanie się w najróżniejszych dyscyplinach sportowych oraz różnych rolach, co może być wzorem dla młodych dziennikarzy sportowych.

Janusz Pindera – za bycie głosem polskiego boksu, ogromną wiedzę – nie tylko o tej dyscyplinie, niesłabnącą pasję i ogromny szacunek, jakim cieszy się zarówno w środowisku sportowym, jak i wśród widzów oraz czytelników.

Laureat Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2025 ogłoszony zostanie podczas uroczystej gali 29. edycji konkursu Grand Press 14 grudnia w Warszawie. Gala rozpocznie się o 20, transmitowana będzie na antenie TVN 24, a także na profilu Fundacji Grand Press na Facebooku.

Organizator konkursu: Fundacja Grand Press
Mecenas konkursu oraz partner nagrody Grand Press Veritas: Totalizator Sportowy
Partnerzy konkursu: Grupa Lux Med, Grupa Kruk, Repropol
Partner nagrody Grand Press Economy oraz Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: Bank BNP Paribas
Partner nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Wrocław
Partner nagrody czytelników Książki Reporterskiej Roku: Orlen
Partner wspierający Nagrody za Dziennikarstwo Lokalne i Regionalne: Media Forum. Rozwój Lokalny
Partnerzy gali: British American Tobacco, Pagode, Cocosound, F25 Production House

(CP, 21.11.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.