Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przedsiębiorca Józef Wojciechowski chciał przejąć "Przegląd Sportowy"

"Przegląd Sportowy" do portfolio Ringier Axel Springer Polska trafił w listopadzie 2007 roku (fot. Piotr Molecki/East News)

Według doniesień medialnych przedsiębiorca i główny udziałowiec firmy deweloperskiej JW Constructions Józef Wojciechowski wyraził chęć przejęcia "Przeglądu Sportowego". Ringier Axel Springer Polska, wydawca dziennika, poinformował, że nie jest on na sprzedaż.   

Jak donosi serwis Wprost.pl, Ringier Axel Springer Polska, właściciel "Przeglądu Sportowego", otrzymał ofertę kupna dziennika od kancelarii reprezentującej Józefa Wojciechowskiego, przedsiębiorcę i byłego właściciela Polonii Warszawa.

Kancelaria Drawbridge zlecenie na przeprowadzenie transakcji dostała od Józefa Wojciechowskiego półtora roku temu, po Balu Mistrzów Sportu 2020. Jednak jak tłumaczy Wprost.pl, pandemia COVID-19 spowodowała zawieszenie rozmów, a dodatkowo utrudniła wycenę "Przeglądu Sportowego". Ringier Axel Springer Polska miał wycenić tytuł na 20 mln zł, co według potencjalnego nabywcy miało być zbyt wygórowaną ceną. Według Wprost.pl pytany o szczegóły transakcji RASP miał odpowiedzieć, że "PS" nie jest na sprzedaż, nie udzielił także informacji na temat ofert, które otrzymał z rynku.

W 2018 roku trwały też rozmowy między RASP a agencją Arskom. Wtedy wycena "Przeglądu Sportowego” oscylowała w granicach 11 mln zł.

"Przegląd Sportowy" do portfolio Ringier Axel Springer Polska trafił w listopadzie 2007 roku. Wcześniej należał do spółki Marquard Media Polska.

Średnia sprzedaż ogółem dziennika "Przegląd Sportowy" wyniosła w maju 16 155 egz. (wzrost o 57,9 proc.). 

(BAE, 13.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.