Temat: na weekend

Dział: REKLAMA

Dodano: Czerwiec 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

77 proc. firm pracujących teraz z biura lub zdalnie chce wprowadzić model hybrydowy

77 proc. polskich firm zamierza na stałe wprowadzić hybrydowy model pracy (fot. Leon/Unsplash)

77 proc. firm, które od marca ub.r. pracują wyłącznie zdalnie lub wyłącznie z biura, po ustaniu zagrożenia pandemicznego zamierza wdrożyć hybrydowy model pracy. Tak wynika z raportu "Powrót do biura – szansa i wyzwanie. Rynek biurowy a koronawirus” opracowanego przez firmę doradczą Colliers.

W badaniu wzięło udział ponad 200 firm z sektorów IT, usług dla biznesu, bankowości i inwestycji, w większości zlokalizowanych w Warszawie i zatrudniających ponad 250 osób. Jedynie 6 proc. z nich deklaruje aktualnie pracę z biura, 60 proc. nadal pracuje tylko w trybie zdalnym.

Z tych dwóch grup respondentów 77 proc. firm planuje wprowadzenie hybrydowego modelu pracy na stałe. Większość chce, aby pracownicy spędzali dwa albo trzy dni na pracy zdalnej (odpowiednio 33 proc. i 35 proc. pytanych). Jedynie co dziesiąty respondent chce, aby praca zdalna odbywała się przez jeden dzień w tygodniu.

Firmy, które pracują aktualnie w systemie hybrydowym (34 proc. wszystkich respondentów), stwierdziły, że już wcześniej praktykowały jakąś formę pracy zdalnej. Wśród nich dominuje model, w którym pracownik pracuje trzy dni w tygodniu zdalnie.

Pełne badanie znajduje się na stronie firmy doradczej Colliers.

(KAP, 25.06.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Informacjom TVP nie ufa prawie połowa Polaków - Digital News...
Spór władz Agory i redakcji "GW" masakruje polskie media
Ogilvy to jedyna polska agencja nagrodzona na Cannes Lions
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.