Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple zezwala na pracę bez maseczek ochronnych

W sprawie noszenia maseczek firma pozostawia pracownikom dowolność (fot. Wikimedia Commons/DMS)

Pracownicy Apple otrzymali wewnętrzny e-mail, w którym poinformowano ich, że mogą przychodzić do pracy bez maseczek ochronnych, pomimo rozwoju pandemii w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej koncern dwukrotnie znosił nakaz, by go szybko przywracać.

Apple już latem ubiegłego roku ogłosiło plan powrotu pracowników do biur po długim okresie pracy zdalnej, jednak firma była zmuszona odkładać jego realizację. 11 kwietnia wprowadzono obowiązek przychodzenia do biur przynajmniej raz w tygodniu. Plan zakładał, że od 23 maja pracownicy biurowi będą pracować stacjonarnie przynajmniej trzy dni w tygodniu. Zrezygnowano z tego pomysłu i odłożono go na czas nieokreślony.

Czytaj też: Polska odstaje od średniej unijnej, ale rozwija się cyfrowo

Apple wprowadziło wtedy obowiązek noszenia maseczek ochronnych w wybranych częściach biur oraz w niektórych salonach firmowych w USA. W e-mailu wysłanym do pracowników na początku tego tygodnia nie zabrania się noszenia maseczek, ale jeśli ktoś uważa, że nie musi, to może tego nie robić.

(MAC, 03.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.