Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych apeluje o pomoc dla pogorzelców z Podhala

Akcja polega na opublikowaniu apelu o pomoc do czytelników w związku z wielkim pożarem w Nowej Białej (fot. East News)

W ramach akcji pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej redakcje zrzeszone w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych opublikują apel o pomoc. Chęć udziału w akcji zadeklarowały m.in. "Tygodnik Podhalański", "Nowy Wyszkowiak" i "Kronika Beskidzka".

Akcja polega na opublikowaniu apelu o pomoc do czytelników w związku z wielkim pożarem w Nowej Białej (woj. małopolskie) - w sobotę 19 czerwca spłonęło kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych, ponad sto osób zostało dotkniętych tragedią.

Przedrukowywany tekst, w którym będą informacje o tym, w jaki sposób pomóc pogorzelcom, przygotował "Tygodnik Podhalański". - Jeżeli ktoś w innym miejscu Polski chciałby wspomóc poszkodowanych, to w swoim lokalnym tytule przeczyta, jak to zrobić - mówi Andrzej Andrysiak, wydawca "Gazety Radomszczańskiej" i pomysłodawca akcji.

Ryszard Pajura, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, ma nadzieję, że do akcji włączy się większość zrzeszonych gazet. Do tej pory chęć wzięcia w niej udziału zadeklarowały: "Wydawnictwo Pomorskie", "Pałuki, "Gazeta Radomszczańska", "Obserwator Lokalny", "Nowy Wyszkowiak", "Nowy Łowiczanin", "Tygodnik Starachowicki", "Kronika Beskidzka", "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie", "Tygodnik Reporter", "Nowa Gazeta Lokalna", "Tygodnik Podhalański", "Rzecz Krotoszyńska", "Strzelec Opolski".

(BAE, 22.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.