Dział: PRASA

Dodano: Maj 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Protest dziennikarzy przed białoruską ambasadą

Pikieta ma zwrócić uwagę na represjonowanie dziennikarzy na Białorusi (fot. Piotr Molecki/East News)

W piątek 28 maja odbędzie się pikieta przed białoruską ambasadą w Warszawie, w obronie dziennikarza "Gazety Wyborczej" Andrzeja Poczobuta i wszystkich innych więzionych na Białorusi dziennikarzy.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, które zorganizowało pikietę, od tygodnia zbierało podpisy pod apelem o uwolnienie z białoruskiego aresztu Andrzeja Poczobuta i pozostałych pracowników mediów. W piątek o godz. 14 przed ambasadą Białorusi w Warszawie, przy ulicy Wiertniczej 58, Stowarzyszenie spróbuje wręczyć podpisaną petycję przedstawicielom Białorusi. 

23 maja na lotnisku w Mińsku doszło do bezprawnego zatrzymania kolejnego dziennikarza. Roman Protasiewicz, współzałożyciel kanału Nexta, został aresztowany po tym, gdy samolot Ryanair, którym leciał do Wilna, został zawrócony nad białoruskim terytorium z powodu fałszywej informacji o bombie na pokładzie. Protasiewicz jest współzałożycielem - wraz ze Sciapanem Puciłą - kanału Nexta, informującego o sytuacji i protestach na Białorusi. Tamtejsze władze wpisały ich obu na listę ekstremistów, w razie zatrzymania grozi im kara długoletniego więzienia.

(IKO, 28.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.