Dział: PRASA

Dodano: Maj 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policja utrudniała dziennikarzom pracę podczas demonstracji solidarności z Palestyną

W czasie manifestacji policjanci uniemożliwiali pracę reporterom (fot. Jakub Kaminski/East News)

Policjanci obecni na sobotnim proteście solidarności z Palestyną utrudniali wykonywanie dziennikarskich obowiązków reporterom relacjonującym wydarzenie. W wyniku szarpaniny reporterowi OKO.Press uszkodzono sprzęt. 

W sobotę po południu przed ambasadą Izraela w Warszawie odbyła się demonstracja solidarności z Palestyńczykami i sprzeciwu wobec bombardowań w Strefie Gazy. Wydarzenie zgromadziło - jak podaje stołeczna "Gazeta Wyborcza" - około 200 osób. W czasie manifestacji policja uniemożliwiała pracę reporterom, zasłaniając obiektywy i popychając pracujących dziennikarzy. 

- Funkcjonariusze zastraszali mnie, podchodząc na kilka centymetrów, oskarżali też o kłamstwa. Podczas przepychanki został uszkodzony żyroskop w telefonie oraz zniszczony statyw - relacjonuje Maciek Piasecki, reporter OKO.Press. 

Fotoreporter Mikołaj Kiembłowski, współpracujący z agencją Reporter, popchnięty przez policjanta, przewrócił się. 

Reporterzy we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka zapowiadają złożenie zawiadomienia o popełnienie przestępstwa z art. 44 Prawa prasowego, który mówi, że kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

(BAE, 17.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.