Dział: PRASA

Dodano: Maj 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz "GW", który żąda pieniędzy za nadgodziny, przeniesiony do Odeszli.pl

Jarosław Bińczyk miał dostać wypowiedzenie umowy o pracę jesienią 2020 roku (screen: Facebook.com/RozmowyTylkoSportowe)

Jarosław Bińczyk, dziennikarz sportowy "Gazety Wyborczej" z 30-letnim stażem, jesienią pozwał Agorę o wynagrodzenie za przepracowane nadgodziny. Po zakończonych fiaskiem mediacjach został oddelegowany do pisania o zmarłych w serwisie Odeszli.pl.

Jarosław Bińczyk z łódzkiego oddziału "GW" jesienią ub.r. złożył przeciwko Agorze pozew o wynagrodzenie za przepracowane nadgodziny (jako dziennikarz sportowy pracował głównie w soboty i niedziele). Sąd Pracy w Łodzi skierował sprawę do mediacji, do których doszło w drugiej połowie kwietnia.

Według ustaleń "Press" dziennikarzowi za odstąpienie od połowy roszczeń wydawca zaproponował dalszą współpracę (1,5 tys. zł miesięcznie) lub odprawę w wysokości czterech pensji. Odmówił. Domaga się wypłaty za nadgodziny za trzy lata, w mediacji był gotów zrezygnować z 20 proc. żądanej kwoty.

W czwartek (29 kwietnia) przez szefową łódzkiej redakcji Joannę Żarnoch-Chudzińską został oddelegowany na trzy miesiące do serwisu Odeszli.pl, gdzie ma pisać wspomnienia o zmarłych.

- Potwierdzam, że zostałem oddelegowany do Odeszli.pl. Ponieważ pozostaję w sporze sądowym z pracodawcą, nie chcę tego komentować - mówi Bińczyk, który do "GW" pisze od 30 lat, a etatowym pracownikiem Agory jest od 1993 roku.

Wydawca nie odnosi się do sprawy. - Szczegóły relacji pracownik-pracodawca są wewnętrznymi sprawami firmy. Wszystkie działania podejmowane przez Agorę są zgodne z kodeksem pracy - odpowiada Agata Staniszewska, zastępca dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

We wrześniu "Gazeta Wyborcza" rozstała się z dziennikarzami sportowymi zatrudnionymi w lokalnych oddziałach. Bińczyk uniknął zwolnienia, bo był wtedy w szpitalu. Po chorobie do pracy w dzienniku wrócił w marcu, ale wziął urlop, a potem zachorował na COVID-19.

(GK, 04.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.