Dział: PRASA

Dodano: Marzec 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterzy bez Granic apelują do policji o nieutrudnianie pracy dziennikarzom

Podczas sobotniego protestu funkcjonariusze policji utrudniali wykonywanie dziennikarskich obowiązków Maciejowi Piaseckiemu z OKO.press (fot. Jakub Kaminski/East News)

Reporterzy bez Granic apelują do polskiej policji o przestrzeganie prawa i zaprzestanie utrudniania pracy dziennikarzom. 

Reporterzy bez Granic przywołują dwa wydarzenia, podczas których policja utrudniała pracę przedstawicielom mediów. Jednym z nich była pikieta, podczas której czworo aktywistów przypięło się do ogrodzenia przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie. Policja uniemożliwiała dziennikarzom relacjonowanie zdarzenia, odgradzając manifestantów kordonem. 

Organizacja przypomina także, że w czasie sobotniego protestu przeciwników obostrzeń i szczepień przeciwko COVID-19 funkcjonariusze utrudniali wykonywanie dziennikarskich obowiązków Maciejowi Piaseckiemu, reporterowi OKO.press.

"Reporterzy bez Granic apelują do polskiej policji o przestrzeganie prawa i zaprzestanie uniemożliwiania pracy dziennikarzom" – napisała organizacja.

(BAE, 25.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.