Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szczepan Twardoch felietonistą "Dużego Formatu"

Szczepan Twardoch jest autorem powieści, m.in. "Dracha" i "Króla" (fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives)

Felietony śląskiego pisarza Szczepana Twardocha od stycznia co dwa tygodnie będą ukazywać się w "Dużym Formacie", reporterskim magazynie "Gazety Wyborczej" (Agora).

Pierwszy tekst Twardocha ukaże się w najbliższy poniedziałek 18 stycznia. Twardoch jest autorem powieści (m.in. "Wieczny Grunwald", "Morfina", "Drach", "Król", "Królestwo" i "Pokora").

Niedawno z pisania do "DF" zrezygnował reportażysta Filip Springer. Wcześniej, po 25 latach współpracy z Agorą, z tytułem pożegnał się pisarz Krzysztof Varga, którego felietony ukazują się obecnie w tygodniku "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska). Cotygodniowych felietonów w "DF" nie ma już Mariusz Szczygieł (wciąż współpracuje z tytułem), do magazynu wróciły za to teksty Wojciecha Orlińskiego.

Jak wynika z danych ZKDP, w listopadzie średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" wyniosła 65 664 egz. (spadek o 7,91 proc. w stosunku do listopada 2019 roku).

(JSX, 18.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.