Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filip Springer rozstał się z "Dużym Formatem"

Filip Springer jest fotoreporterem, autorem książek, m.in. "Wanny z kolumnadą" (screen: YouTube/Imponderabilia)

Reportażysta Filip Springer nie będzie już pisał felietonów do "Dużego Formatu", magazynu reporterskiego "Gazety Wyborczej" (Agora). Jak napisał na Facebooku, tym samym rozwiązuje umowę z Agorą.

W ostatnim czasie felietony Springera w "DF" ukazywały się nieregularnie. "Bardzo mi się dobrze z redakcją DF współpracowało. W tej decyzji nie ma żadnego drugiego dna, nic poza tym, co tu napisane. Jest przede wszystkim chęć uporządkowania swoich aktywności i skupienia się jedynie na takich, które przynoszą zadowalające efekty" - napisał reportażysta na Facebooku.

Springer jest reportażystą, fotoreporterem, autorem książek (m.in. "Wanna z kolumnadą", "13 pięter", "Miedzianka. Historia znikania"). W przeszłości współpracował z "Głosem Wielkopolskim" i "Gazetą Poznańską". Publikował m.in. w "Polityce", "Przekroju" i "Piśmie".

W październiku br. z pisania cotygodniowych felietonów do "DF" po pięciu latach zrezygnował Mariusz Szczygieł (nadal współpracuje z tytułem). W ostatnim numerze do magazynu wróciły felietony Wojciecha Orlińskiego, po tym jak Krzysztof Varga po 25 latach współpracy z Agorą przeszedł do tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska).

Jak wynika z danych ZKDP, w październiku średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" wyniosła 66 005 egz. (spadek o 21,35 proc.).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 09.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.