Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Felietony Wojciecha Orlińskiego wracają do "Dużego Formatu"

Felietony Wojciecha Orlińskiego ukazywały się już w "Dużym Formacie" w latach 2009-2017 i 2018-2019 (screen: YouTube/Kultowe Rozmowy)

Wojciech Orliński będzie pisał felietony do "Dużego Formatu", magazynu reporterskiego "Gazety Wyborczej" (Agora). Zastąpi Krzysztofa Vargę, który przeszedł do "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska).

Felietony nie będą poświęcone jednej konkretnej tematyce. - Będą raczej skakać z tematu na temat – mówi "Press" Orliński. Jak dodaje, pierwszy pojawi się w najbliższym wydaniu magazynu w poniedziałek. - W moim przypadku słowo "regularnie" zazwyczaj oznacza parę miesięcy, więc nie robię specjalnych planów – zaznacza Orliński.

Od 7 grudnia felietony pisarza Krzysztofa Vargi publikować będzie "Newsweek Polska". Varga rozstał się z Agorą po około 25 latach, ostatni jego felieton w "DF" ukazał się w poniedziałek. - Dostałem ciekawą propozycję z "Newsweeka" i przyjąłem. Tyle mogę powiedzieć – mówił "Press".

Do zmiany makiety "Gazety Wyborczej" w ubiegłym roku w "DF" przez kilka miesięcy ukazywał się cykl Orlińskiego "Słownik z nowego świata". Felietony w magazynie publikował także w latach 2009-2017. Zrezygnował z nich, jak się nieoficjalnie wtedy dowiedział "Press", z powodu zmniejszenia wierszówek autorów magazynu.

Orliński w Agorze pracuje od 1997 roku, od 2012 roku jest szefem NSZZ "Solidarność" w firmie. Jesienią zarząd Agory chciał rozwiązać z nim umowę bez wypowiedzenia, uznając, że działa na szkodę spółki. Po apelu o jego niezwalnianie, podpisanym przez ponad 100 osób, i obronie przez kierownictwo "GW" oraz drugi związek zawodowy działający w Agorze Orliński pozostał szefem "Solidarności".

We wrześniu średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" wyniosła 61 433 egz. (spadek o 24,88 proc. w stosunku do września 2019 roku).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 02.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.