Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziewięć wniosków w konkursie na miejsce na MUX 1 - wśród chętnych Polsat i TVN

KRRiT chce rozstrzygnąć konkurs do lutego (fot. Karolina Grabowska/Pexels.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała dziewięć wniosków w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Miejscem zainteresowana jest także Telewizja Polska, ale regulator tłumaczy, że jest ono przeznaczone dla nadawców komercyjnych.

KRRiT rozpisała konkurs na zajmowane obecnie przez kanał ATM Rozrywka miejsce na MUX 1. Jego nadawca - producent telewizyjny ATM Grupa - według Krajowej Rady nie wystąpił na czas o przedłużenie koncesji (aktualna obowiązuje do 24 lutego 2021 roku). 

W postępowaniu wzięła udział ATM Grupa, ponownie zgłaszając ATM Rozrywka (przez spółkę  o tej samej nazwie).

Telewizja Polsat zaproponowała uruchomienie Polsat Edu. Spółka Green Content, należąca do TVN Grupa Discovery, chce stworzyć Dmax. Z tym projektem Discovery startowała w konkursie w 2013 roku. Kanał Dmax nadaje naziemnie w kilku krajach, w tym w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech. 

Wirtualna Polska Media, mająca już Telewizję WP na ósmym multipleksie, wystartowała z H!TV, w ramówce którego znalazłyby się audycje poradnikowe, edukacyjne, publicystyczne, dokumentalne i rozrywkowe.

Michał Winnicki Entertainment zgłosił trzy kanały: Silver TV, Tele Rozrywka (przez spółkę MWE Teleport) i TVC Nostalgia (przez MWE Broadcast). 

W konkursie z CD Action TV zgłosił się wydawca magazynu "CD Action", Gaming Tech Esports Media SA. Na pierwszym multipleksie pojawić się chce także kanał Red Carpet TV. 

Z kolei TVP chciałaby umieścić na pierwszym multipleksie TVP Dokument. W konkursie jednak nie wystartowała, bo był on przeznaczony dla nadawców koncesjonowanych (TVP koncesji nie ma). - Jest to miejsce niezbędne do realizacji zadań, które wcześniej zostały uzgodnione z Krajową Radą i zaakceptowane w przyjętej karcie powinności TVP. Brakuje nam miejsca na realizację tych uzgodnień, więc uważamy, że powinniśmy je otrzymać w pierwszej kolejności - mówi Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji TVP. 

- Miejsce po ATM Rozrywka jest dla komercyjnych mediów - informuje rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska.

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski chce rozstrzygnąć postępowanie do lutego.

Obecnie na pierwszym multipleksie, poza ATM Rozrywką, nadają: TTV (TVN Grupa Discovery), Eska TV, Polo TV i Fokus TV (Grupa Polsat), TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis), Stopklatka (Kino Polska TV SA) i TVP ABC (Telewizja Polska).

(KOZ, 07.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.