Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat, TVN i WP zainteresowane miejscem ATM Rozrywki na MUX 1

H! TV byłaby drugim kanałem naziemnym Wirtualna Polska Media (fot. materiały prasowe)

Grupa Polsat, TVN Grupa Discovery i Wirtualna Polska są wśród podmiotów startujących w konkursie na miejsce na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej - dowiedział się "Press". WP zaproponowała stworzenie kanału H! TV.

W poniedziałek 28 grudnia minął termin składania wniosków w konkursie, który Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała na zajmowane obecnie przez kanał ATM Rozrywka miejsce na MUX 1. Jego nadawca - producent telewizyjny ATM Grupa - według KRRiT nie wystąpił na czas o przedłużenie koncesji (aktualna obowiązuje do 24 lutego 2021 roku).

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski informuje "Press", że dotąd Krajowa Rada otrzymała osiem wniosków od nadawców zainteresowanych nadawaniem na pierwszym multipleksie. - Jeszcze czekamy na wnioski, które mogą iść pocztą - zaznacza Kołodziejski. Przewodniczący pytany, do kiedy chciałby rozstrzygnąć konkurs, odpowiada: - Do lutego, czyli do czasu wygaśnięcia obecnej koncesji, ale to trudna sprawa i zależy od jakości formalnej złożonych wniosków.

Jak już informowaliśmy, do konkursu zgłosiły się: ATM Grupa, Telewizja Polska z TVP Dokument i Michał Winnicki Entertainment (złożył trzy wnioski).

Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić, że w konkursie wystartowali obaj najwięksi nadawcy komercyjni, czyli Grupa Polsat i TVN Grupa Discovery.

Wirtualna Polska Media, która na ósmym multipleksie ma już Telewizję WP, zaproponowała uruchomienie na pierwszym multipleksie kanału H! TV. W jego ofercie miałyby się znaleźć audycje poradnikowe, edukacyjne, publicystyczne, dokumentalne i rozrywkowe, które - jak zapowiada WP - będą promowały wzorce zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia oraz rozwijały zainteresowania widzów.

- Od czterech lat z sukcesem rozwijamy Telewizję WP. Inwestujemy w kolejne produkcje własne, zdobywamy nowych widzów i systematycznie poszerzamy udziały w rynku. Wirtualna Polska jako jedyna spośród nadawców, którzy otrzymali koncesje na MUX 8, nie sprzedała stacji innemu podmiotowi. Dzięki temu zapewniamy większą konkurencję na rynku telewizyjnym, zdominowanym przez dwie grupy stacji komercyjnych i nadawcę publicznego. Poprzez nowy kanał, lifestylowy, chcemy teraz uzupełnić ofertę bezpłatnych stacji dostępnych naziemnie - komentuje Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

W konkursie KRRiT udziału nie wzięły: Telewizja Puls, Kino Polska TV SA, Canal+ Polska i A+E Networks.

(KOZ, 30.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.