Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie chce być stroną postępowania ws. Polska Press

Prezes Orlenu Daniel Obajtek twierdzi, że koncern przejmie Polska Press do końca stycznia (fot. Jakub Kaminski/East News)

Towarzystwo Dziennikarskie wnioskuje do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o dopuszczenie jako strony do postępowania w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen.

TD zaznacza, że za jego udziałem w postępowaniu przemawia istotny interes społeczny. "Sprawa ma bowiem fundamentalne znaczenie dla wolności słowa w Polsce i losu wolnych mediów. Uczestnicząc w tym bezprecedensowym, jak dotychczas, postępowaniu będziemy mieli wgląd w jego przebieg, dokumentację i stanowiska prezentowane przez strony. Będziemy też mogli zajmować stanowisko zgodne z interesem polskich mediów. Pozwoli nam to również na informowanie o wszystkim co będzie się działo w tej sprawie opinii publicznej, a przede wszystkim środowiska dziennikarskiego" - zaznacza Jan Ordyński z zarządu TD.

PKN Orlen na początku grudnia podpisał wstępną umowę przejęcia wydawnictwa Polska Press (wydaje 20 z 24 dzienników regionalnych) od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group. Koncern czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w tej sprawie. Wcześniej Orlen przejął kontrolę nad kolporterem prasy - spółką Ruch.

Towarzystwo Dziennikarskie zaapelowało wtedy do pracowników Polska Press o stawianie oporu w razie próby uczynienia z tytułów machiny rządowej propagandy. Zaoferowało też pomoc prawną zwalnianym dziennikarzom.

⇒ ZOBACZ TEŻ: W gazecie Polska Press podziękowania dla prezesa Orlenu

(JSX, 23.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.