Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W gazecie Polska Press podziękowania dla prezesa Orlenu

Podziękowania dla prezesa Orlenu ukazały się na 35. stronie "Gazety Pomorskiej" (fot. Jakub Kaminski/ East News)

W "Gazecie Pomorskiej" (Polska Press) ukazała się w piątek reklama z podziękowaniami dla prezesa Orlenu Daniela Obajtka za zakup wydawcy dzienników regionalnych.

"Szanownemu Panu Danielowi Obajtkowi, Prezesowi Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN, dziękujemy za obronę polskiego języka, obronę polskiej kultury i powrót do Macierzy dwudziestu naszych polskich dzienników" - czytamy w reklamie, w której pojawiło się zdanie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza: "Vivat Król, Vivat Sejm, Vivat Naród, Vivat Wszystkie Stany".

"Wreszcie znowu jesteśmy u siebie" - kończą się podziękowania, pod którymi podpisali się: Adamczyk Marian (Warszawa), Polak Damian (Inowrocław), Łuczak Stefan (Inowrocław/Rąbinek), Popiełuszko Stanisław (Okopy/Suchowola), Szyłobryt Władysława (Litwa) i Szczygieł Mieczysław (Inowrocław/Kłopot).

Press

Reklama ukazała się w piątkowym wydaniu "Gazety Pomorskiej"

- Reklamę zleciła osoba prywatna, danych podać nie mogę. Jeśli chodzi o osoby podpisane, otrzymaliśmy ich zgody na pojawienie się w reklamie - informuje rzeczniczka Polska Press Joanna Pazio. Dodaje, że biuro reklamy nie miało podstaw, by odmówić zamieszczenia reklamy. Zaznacza, że nie zleciła jej osoba związana z Polska Press.

Reklama ukazała się na 35. stronie "Gazety Pomorskiej", w innych dziennikach Polska Press jej nie było.

Podpisany pod podziękowaniami Stefan Łuczak kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego w wyborach samorządowych w 2018 roku.

PKN Orlen na początku grudnia podpisał wstępną umowę przejęcia wydawnictwa Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group. Koncern czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w tej sprawie.

(KOZ, 18.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.