Dział: PRASA

Dodano: Listopad 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sprawa upadłości Garmond Press SA wraca do ponownego rozpoznania

Time SA, wydawca m.in. "Super Expressu" w styczniu złożył wniosek o ogłoszenie upadłości kolportera (screen: Google Street View)

Sąd okręgowy uchylił postanowienie sądu rejonowego, który w maju oddalił wniosek Time SA o ogłoszenie upadłości Garmond Press SA – wynika z ustaleń "Press".

Jak się dowiedzieliśmy Sąd Okręgowy w Krakowie dopatrzył się w postępowaniu Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia błędów formalnych. Sprawa wraca więc do ponownego rozpatrzenia.

O postanowienie spytaliśmy w poniedziałek Artura Owczarka, prokurenta Garmond Press. Po dwóch dniach zamiast odpowiedzi przesłał nam stanowisko prezesa spółki Jerzego Szmida, który napisał: "Nie mamy zamiaru udzielać Państwu żadnych informacji ani komentarzy". Przestrzegł też "Press" przed "konsekwencjami sądowymi".

Time SA, wydawca m.in. "Super Expressu" w styczniu złożył wniosek o ogłoszenie upadłości kolportera. W marcu sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego (po zażaleniu Garmond Press postanowienie to zostało uchylone). W maju sąd rejonowy oddalił wniosek Time. Jak przekazał nam wtedy Artur Owczarek, zrobił to na podstawie art. 12a Prawa upadłościowego. Mówi on o oddaleniu wniosku, "jeżeli dłużnik wykaże, że wierzytelność ma w całości charakter sporny, a spór zaistniał między stronami przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości".

W maju pozew o zwrot należności złożył przeciwko Garmond Press wydawca "Tygodnika Powszechnego". Sprawa jest w toku.

W czerwcu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie nadmiernego opóźniania się ze spełnianiem świadczeń pieniężnych przez Garmond Press sp. z o.o. (prawie 100 proc. jej udziałów ma Garmond Press SA).

(JSX, KOZ, 26.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.