Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Make Life Harder znika z Instagrama prawdopodobnie przez działalność polityczną

W czwartek wieczorem Instagram zablokował satyryczne konto Make Life Harder założone przez Jakobe Mansztajna i Rafała Żabińskiego (fot. Facebook.com/Make Life Harder)

Konto Make Life Harder na Instagramie zostało zablokowane. Twórcy podejrzewają, że może być to spowodowane wzmożonym zaangażowaniem w sprawy polityczne i społeczne. 

W czwartek wieczorem Instagram zablokował satyryczne konto Make Life Harder założone przez Jakobe Mansztajna i Rafała Żabińskiego. Twórcy tłumaczą, że platforma poinformowała ich o naruszeniu standardów. 

Drodzy, konto MLH na Instagramie zostało zablokowane. Jak to mówią: it’s been one hell of a ride. Ale nie traćcie dobrych humorów, wrócimy w ten czy inny sposób. Dobrej nocy, zawsze Wasi PS. ***** ***

Opublikowany przez Make life harder Czwartek, 19 listopada 2020

– Nie wiem, jaki jest powód, dostałem tylko informację o naruszeniu standardów społeczności. Wyjaśniamy sytuację i czekamy – mówi "Pressowi" Jakobe Mansztajn.

Zapytany o to, co według niego mogło naruszyć standardy Instagrama, odpowiada, że prawdopodobnie było to zaangażowanie w sprawy kraju.

– Zbiega się to z naszym wzmożonym zaangażowaniem w sprawy polityczne i społeczne w kraju (jak choćby w Strajk Kobiet), a treści, które ostatnio były usuwane, zawsze miały charakter polityczny albo - mówiąc otwartym tekstem - po prostu krytykowały władzę – tłumaczy Mansztajn. 

W ostatnim czasie Make Life Harder angażowało się w protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o aborcji. W swoich mediach społecznościowych pokazywali relacje z protestów w całej Polsce.

Na Facebooku Make Life Harder śledzi ponad 319 tys. osób, a na Instagramie było 563 tys. followersów. 

Początkowo Make Life Harder miał być parodią lifestyle’owego bloga Kasi Tusk – Make Life Easier. Jednak szybko stał się samodzielnym fenomenem.

(BAE, 20.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.