Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Listopad 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Partia Szymona Hołowni będzie miała jego nazwisko w nazwie

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Szymon Hołownia osiągnął wynik 13,87 proc. (fot. Piotr Molecki/East News)

Polska 2050 Szymona Hołowni – to pełna nazwa partii byłego dziennikarza i prezentera. We wtorek złożono w warszawskim Sądzie Okręgowym wniosek o wpisanie ugrupowania do rejestru partii.

Poinformował o tym na Twitterze Michał Kobosko, wiceprezes Stowarzyszenia Polska 2050 (po rejestracji ma zrezygnować ze stanowiska i zostać szefem partii), a wcześniej pełnomocnik wyborczy Hołowni podczas kampanii prezydenckiej.

"Mamy nadzieję, że Covid nie przeszkodzi sądowi w sprawnym rozpatrzeniu wniosku" - napisał.

Hołownia kandydował w tegorocznych wyborach prezydenckich, w pierwszej turze osiągnął wynik 13,87 proc. (trzecie miejsce po Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim). Wcześniej pracował w mediach, wspólnie z Marcinem Prokopem prowadził "Mam talent!" w TVN od 2008 roku. Publikował m.in. w "Tygodniku Powszechnym", "Gazecie Wyborczej", "Newsweek Polska", "Rzeczpospolitej" i "Wprost". W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 04.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.