Dział: RADIO

Dodano: Październik 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trójka bez kultowych audycji

W okresie lipiec-wrzesień Trójka miała najniższy udział w czasie słuchania w historii badania Radio Track (fot. Jakub Kaminski/East News)

"Trójkowo, rockowo", "Muzyka z Trójką" i "Przebojowa sobota" to nowe pozycje w jesiennej ramówce Programu III Polskiego Radia. W radiowej Trójce swoje audycje w dalszym ciągu będą mieli m.in. Piotr Baron, Aleksandra Kaczkowska i Grzegorz Hoffmann. Zabraknie natomiast "Listy osobistej" Piotra Metza, "Listy przebojów Trójki" i "Zapraszamy do Trójki".

Pasmo "Trójkowo, rockowo" wypełnione będzie według informacji nadawcy rockową, energetyczną muzyką. Audycje na antenie będą od poniedziałku do czwartku w godz. 10-11. Poprowadzą je: Mateusz Tomaszuk (poniedziałek), Michał Grabkowski (wtorek), Michał Kirmuć (środa) i Marek Wiernik (czwartek).

W wieczornym paśmie "Muzyka z Trójką" (od poniedziałku do czwartku w godz. 19-22) pojawią się audycje: w poniedziałki "AnagramMargana" Michała Margańskiego (godz. 19-20), "Po zachodzie słońca" Aleksandry Kaczkowskiej (godz. 20-21) oraz "Trzy kwadranse jazzu" Jana Ptaszyna Wróblewskiego (godz. 21-22); we wtorki "Gh+" Grzegorza Hoffmanna (godz. 19-20), "Cały ten rock" Marka Wiernika (godz. 20-21) oraz "Studio el-muzyki" Jerzego Kordowicza (godz. 21-22); w środy "Trzy wymiary gitary" Piotra Barona (godz. 19-20), "Dogrywka" Michała Grabkowskiego (godz. 20-21) i "Klub folkowy" Wojciecha Ossowskiego (godz. 21-22); w czwartki "Czy już państwo słyszeli?" Justyny Grabarz (godz. 19-20), "Konstelacja M." Mateusza Tomaszuka (godz. 20-21) i "Od punka do Franka" Radosława Okraski (godz. 21-22).

Po godz. 23 pojawią się kolejne nowości: w poniedziałki "Dzika karta", którą poprowadzą debiutujący dziennikarze, we wtorki "Wieczorny przegląd myśli" Michała Kirmucia, w środy "Między dniem a snem" Piotra Majewskiego, a w czwartki "Gitarą i piórem" Janusza Deblessema.

Zamiast "Listy osobistej" Piotra Metza w soboty między 19 a 22 emitowana będzie "Przebojowa sobota". Jak podaje radio, poprowadzą ją "różni dziennikarze muzyczni z ul. Myśliwieckiej".

W ramówce zabrakło klasycznych pozycji rozgłośni: "Zapraszamy do Trójki" i "Listy przebojów Trójki". Z godz. 21 na 22 przeniesiono natomiast "Klub Trójki" (od poniedziałku do czwartku).

Po tym, jak w maju dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie "Listy przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów, rozstał się on z rozgłośnią, a wraz z nim ze stacją pożegnało się wielu dziennikarzy. Część wróciła, kiedy dyrektorem anteny został Kuba Strzyczkowski, który stracił stanowisko 20 sierpnia. Nowym dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, a z rozgłośni zdecydowali się odejść kolejni dziennikarze. Część z nich stworzyła Radio Nowy Świat, inni pracują nad konkurencyjnym Radiem 357, które ma wystartować jeszcze w tym roku.

Według zapowiedzi Trójka ma być stacją przede wszystkim o charakterze rozrywkowo-muzycznym. Ma być więcej muzyki i kultury, a mniej publicystyki i programów politycznych. Nowa ramówka Programu III miała wystartować 1 października, ale na stronach Polskiego Radia próżno jej szukać. We wtorek można było poznać tylko rozkład audycji na kolejny dzień (ramówki innych programów PR były dostępne aż do 3 listopada).

W okresie lipiec-wrzesień udział Programu III Polskiego Radia w czasie słuchania spadł do najniższego poziomu w historii badania Radio Track i wyniósł 3,3 proc. Po raz pierwszy wyższą słuchalność od Trójki miało ponadregionalne Radio Vox FM.

⇒ WIĘCEJ O RADIOWEJ TRÓJCE

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 21.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.