Dział: RADIO

Dodano: Październik 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchalność Trójki spadła do 3,3 proc.

W poprzedniej fali Trójka miała 3,9 proc. udziału (fot. Piotr Molecki/East News)

W okresie lipiec-wrzesień udział Programu III Polskiego w czasie słuchania spadł do najniższego poziomu w historii badania Radio Track i wyniósł 3,3 proc.

Lider słuchalności - RMF FM - w najnowszej fali osiągnął 28,5 proc. udziału wobec 28,3 proc. w takim samym okresie rok wcześniej. Słuchalność Radia Zet spadła z 12,3 proc. do 12,1 proc.

Program I Polskiego Radia zanotował spadek z 6,1 proc. do 5,6 proc., a Program III Polskiego Radia - z 4,6 proc. do 3,3 proc. Dotychczas Trójka najgorszy rezultat - 3,9 proc. - zanotowała w fali czerwiec-sierpień.

Po tym jak w maju dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie "Listy przebojów Trójki” i publicznie zarzuciła Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów, rozstał się on z rozgłośnią, a wraz z nim ze stacją pożegnało się wielu dziennikarzy. Część wróciła, kiedy dyrektorem anteny został Kuba Strzyczkowski, który stracił stanowisko 20 sierpnia.  Nowym dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, a z rozgłośni zdecydowali się odejść kolejni dziennikarze.

(KOZ, 13.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.