Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat i Discovery nie złożyły do UOKiK wniosku ws. wspólnej platformy

KE przekazała nam sprawę, ale przedsiębiorcy muszą jeszcze złożyć w sprawie platformy wniosek do UOKiK - informuje polski urząd (fot. Pexels.com)

Cyfrowy Polsat i Discovery nie wystąpiły dotychczas do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na utworzenie spółki joint venture, która uruchomi wspólną platformę wideo nadawców.

W lipcu nadawcy zwrócili się o zgodę do Komisji Europejskiej, ale pod koniec sierpnia KE przekazała UOKiK prawo do podjęcia decyzji w tej sprawie. Komisja stwierdziła, że Urząd jest najlepiej przygotowany do oceny skutków transakcji w Polsce.

- KE przekazała nam sprawę, ale przedsiębiorcy muszą jeszcze złożyć wniosek do UOKiK - informuje biuro prasowe Urzędu. Dodaje, że taki wniosek jeszcze do UOKiK nie trafił.

Utworzenie wspólnej platformy obaj nadawcy zapowiedzieli pod koniec października 2019 roku. W jej ofercie mają się znaleźć produkcje TVN i Polsatu, kupione u zewnętrznych producentów, a także produkcje nowego podmiotu.

Początkowo platforma będzie oferowała usługi w modelu reklamowym (AVoD), w dalszej przyszłości ma zaoferować model subskrypcyjny.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 15.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.