Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Discovery i Polsat wystąpiły do KE o zgodę na wspólny projekt

Nowy podmiot Discovery i Polsatu ma uruchomić wspólną platformę wideo (fot. Pexels.com)

Discovery i Cyfrowy Polsat wystąpiły do Komisji Europejskiej o zgodę na utworzenie spółki joint venture, która uruchomi wspólną platformę wideo nadawców.

- Wspólny projekt Discovery i Cyfrowego Polsatu ma wymiar europejski, a Komisja Europejska potwierdziła swoją właściwość. Dlatego dokonaliśmy zgłoszenia na poziomie Komisji Europejskiej - wyjaśnia Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN Discovery Polska.

Jak wynika z opisu koncentracji zgłoszonej do Komisji Europejskiej, spółka będzie oferowała usługi wideo w Polsce i innych państwach członkowskich.

Utworzenie wspólnej platformy obaj nadawcy zapowiedzieli pod koniec października 2019 roku. W jej ofercie mają się znaleźć produkcje TVN i Polsatu zakupione u zewnętrznych producentów, a także produkcje nowego podmiotu. Początkowo platforma będzie oferowała usługi w modelu reklamowym (AVoD), w dalszej przyszłości ma zaoferować model subskrypcyjny.

Marek Sowa, ekspert rynku mediów, zwracał wówczas uwagę, że gotowość Polsatu i Discovery do zawarcia sojuszu ponad konkurencyjnymi podziałami to ruch wyprzedzający, mający zabezpieczyć udział tych firm w polskim rynku przed siłą i skalą działalności globalnych graczy w rodzaju Netflixa, Amazona lub Apple. "Dzisiaj największym zagrożeniem dla Polsatu nie jest TVN, a dla TVN - Polsat, tylko Disney, Netflix czy HBO" - mówił też wtedy Michał Kozicki, były prezes HBO Polska.

TVN i Polsat w październiku informowały, że serwisy Player (TVN Discovery Polska) i Ipla.tv (Cyfrowy Polsat) pozostaną dostępne dla widzów, a "ich przyszły kształt będzie określony w najbliższym czasie".

(KOZ, 14.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.