Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruch otworzył pierwszy kiosk samoobsługowy

Kiosk ma dwa terminale płatnicze (fot. materiały prasowe)

Ruch otworzył pierwszy kiosk samoobsługowy. W punkcie przy pl. Unii Lubelskiej w Warszawie przez całą dobę będzie można kupić ponad 175 artykułów, m.in. świeżo mieloną kawę, herbatę, przekąski, słodycze, napoje i produkty higieniczne.

Płatność odbywa się przez dwa terminale umieszczone na ścianach kiosku. Klienci bez wchodzenia do środka będą mogli płacić kartą i Blikiem.

- To dobra alternatywa na wypadek kolejnego lockdownu, a dla Ruchu ucieczka do przodu. Jeśli to będzie łatwe w obsłudze, może być sukcesem, choć nie tak wielkim jak paczkomaty – uważa Sylwia Czubkowska, redaktor prowadząca magazynu Spider's Web+.

Jej zdaniem także prasa skorzystałaby na tej formie sprzedaży. - Pandemia uderzyła we wszystkich, którzy sprzedawali głównie przez Empiki, salony prasowe. Kioski samoobsługowe mogłyby być wyjściem na wypadek kolejnego lockdownu dla prasy premium, magazynowej. Przestawienie się na prenumeratę czy subskrypcję cyfrową nie jest takie łatwe dla czytelnika. Coś jednak będzie trzeba zrobić z ludźmi, którzy zaczną tracić pracę z powodu robotyzacji. Zaoferować im coś społecznie. Kioskarka to jeden z łatwiej zastępowalnych zawodów – podkreśla Czubkowska.

Press

fot. materiały prasowe

Press

fot. materiały prasowe

Na początku czerwca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Ruchu przez PKN Orlen. Kolporter jest winien wydawcom prasy 162 mln zł, ale w kwietniu 2019 roku wierzyciele zgodzili się na umorzenie części długów w ramach postępowań układowych. W lipcu dwóch wydawców złożyło zażalenia na postanowienie sądu na wykonanie układów. - Czekamy na ruch ze strony sądu – mówi "Presserwisowi" rzecznik spółki Wojciech Paczyński.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 25.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.