Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 31, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dawid Ciślak, laureat Paszportu Polityki, wprowadził swoje studio na NewConnect

41 proc. akcji Polyslash ma notowana na warszawskiej giełdzie spółka PlayWay, 19 proc. ma Dawid Ciślak (screen YouTube/GPW)

Na rynku NewConnect zadebiutował producent gier Polyslash. Prezesem i założycielem studia jest Dawid Ciślak, laureat Paszportu Polityki.

Krakowskie studio Polyslash jest przede wszystkim kojarzone z grą "We. The Revolution" (jej wydawcą jest Klabater). Pomysłodawca i główny autor produkcji Dawid Ciślak został nagrodzony Paszportem Polityki 2019 w kategorii Kultura cyfrowa za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpo­wania i zastraszania sędziów oraz za błyskotliwe wykorzystanie interaktywnego potencjału medium. Gracz "We. The Revolution" wciela się w rolę sędziego, wydaje wyroki, podlegając różnym naciskom, pokusom i groźbom.

Dawid Ciślak założył Studio Polyslash z Patrykiem Polewiakiem w 2016 roku. Do obrotu giełdowego dopuszczono wszystkie akcje spółki, także wyemitowane w ramach crowdfundingu. Finansowanie społecznościowe przyniosło spółce Polyslash w pierwszej połowie 2019 roku ponad 2 mln zł. Dzięki tym pieniądzom 19-osobowe studio pracuje nad "Mech Mechanic Simulator" (gracz będzie naprawiał machiny bojowe) i "Tribe: Primitve Builder" (planowanie i rozwój prymitywnego plemienia). Studio chce wydawać co najmniej jeden tytuł rocznie (głównie symulatory).

Pakiet 41 proc. akcji Polyslash kontroluje notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka PlayWay, 19 proc. ma Dawid Ciślak, który jest prezesem firmy.

Na razie przez dwie sesje giełdowe od debiutu nie udało się zrównoważyć popytu na akcje spółki z podażą i nie zawarto żadnych transakcji. Teoretyczny kurs otwarcia w piątek wynosił 18 zł, co przekłada się na wycenę spółki na około 40 mln zł.

W pierwszej połowie br. Polyslash miała 823 tys. zł przychodów i 113 tys. zł zysku netto.

(GK, 31.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.