Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Branża handlowa zmniejszyła wydatki na reklamę w drugim kwartale

W drugim kwartale 2020 roku handel zmniejszył wydatki reklamowe we wszystkich rodzajach mediów, w kinie - do zera (fot. Pixabay.com)

W drugim kwartale firmy handlowe zmniejszyły wydatki reklamowe o 7,5 proc., do 1,8 mld zł, względem tego samego okresu w ubiegłym roku  - wynika z danych cennikowych netto Kantar (bez uwzględnienia rabatów i reklam w internecie).

W tym okresie największy reklamodawca, czyli Lidl, przeznaczył na promocję cennikowo 191 mln zł - o 19,3 proc. mniej, niż rok temu. Dalej w zestawieniu kwartalnym były kolejno: Terg (właściciel sieci Media Expert), który wydał 165 mln zł, co jest spadkiem o 1 proc.; Euro-Net (RTV Euro AGD) wydał 145 mln zł, czyli o 1,2 proc. więcej. Z kolei Neonet podwoił wydatki reklamowe do kwoty 99 mln zł. O ponad 27 proc. mniej na promocję przeznaczyła firma Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci Biedronka), wydając 94 mln zł.

Wydatki na promocję w radiu spadły nieznacznie - 0,6 proc. (w tym medium wydano 786 mln zł). Zmniejszyły się także wydatki na telewizję - o 4,6 proc. (na reklamę w telewizji wydano 768 mln zł). W magazynach  wydano o 1 proc. mniej (143,2 mln zł), a w prasie o 29,6 proc. mniej (52,2 mln zł). Największy spadek dotknął reklamy na nośnikach OOH - aż o 45,6 proc. (do kwoty 46 mln zł). Wydatki na reklamę w kinie zostały zredukowane do zera z powodu ograniczeń epidemicznych.

(AMS, 17.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.