Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Cyberpunk 2077" robi wrażenie, ale jeszcze wymaga poprawek

CD Projekt Red planuje premierę gry "Cyberpunk 2077" na 19 listopada (screen youtube.com/CyberPunkGame)

Nowa gra CD Projektu Red "Cyberpunk 2077" zbiera głównie pozytywne opinie. Recenzenci twierdzą, że produkcja ma szansę powtórzyć sukces "Wiedźmina 3", jednak nie jest jeszcze w pełni dopracowana.

Podczas czterogodzinnej prezentacji dziennikarze branżowi testowali najnowszą grę CD Projektu Red "Cyberpunk 2077". Ich recenzje wskazują, że producenci podjęli słuszną decyzję, przesuwając premierę gry na listopad. 

Piotr Grabiec, dziennikarz serwisu Spider’s Web, uważa, że gra ma jeszcze wiele błędów, które producenci muszą dopracować przed premierą. Jego zdaniem największe wrażenie na graczach zrobi klimat futurystycznego miasta. – Producentom udało się uzyskać efekt wiarygodności. Wiele współczesnych gier traktuje świat przedstawiony z przymrużeniem oka i obawiałem się, biorąc pod uwagę trendy w branży, że produkcja CD Projektu Red również może zakrawać na parodię – komentuje Grabiec. Według niego gra będzie świetnym produktem, przynajmniej tak dobrym, jak "Wiedźmin 3".

Z kolei Paweł Hekman, dziennikarz Wirtualnej Polski, też przyznaje, że mimo niedoróbek gra jest bardzo efektowna. – Miasto hipnotyzuje, oszałamia, a jego rozbudowana przestrzeń daje wiele możliwości i zachęca do zwiedzania i zapoznania się z jego przepastnymi zakamarkami – mówi Hekman. Dodaje, że "Cyberpunk 2077" może być dla wielu jak oglądanie długiego, wielowątkowego i wciągającego serialu, co jest dowodem na to, że CD Projekt prezentuje najwyższy poziom scenopisarski. – CD Projekt podjął się arcytrudnego zadania, bo danie tak olbrzymiej wolności graczom nie jest łatwe – zauważa Hekman.

Piotr Winiarski z Antyweba uważa, że podobnie jak w przypadku "Wiedźmina 3" oczekiwania wobec "Cyberpunka 2077" są ogromne. – Sztucznie napompowane nie tylko przez firmę, ale też przez graczy, którzy oczekują rewolucji w świecie gier – ocenia Winiarski. Jego zdaniem gra jest solidną produkcją, ale nie będzie przełomem.

Oprócz gry "Cyberpunk 2007" CD Projekt Red wraz z japońskim studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix zamierza stworzyć 10-odcinkowy serial anime "Cyberpunk: Edgerunners", którego akcja umieszczona będzie w świecie gry "Cyberpunk 2077". Zdaniem ekspertów tworzenie synergii między dwoma produktami o tym samym temacie to dobry ruch.

Premiera "Cyberpunka 2077" była przekładana już dwa razy. Teraz jest planowana na 19 listopada.

(BAE, 29.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.