Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CD Projekt uruchomi produkcję nowego "Wiedźmina" jeszcze w tym roku

Dotychczasowe trzy gry ze świata "Wiedźmina" sprzedały się w ponad 75 milionach kopii (fot. materiały prasowe)

Adam Badowski, prezes CD Projekt, w rozmowie z agencją Reutera poinformował, że proces produkcji nowej gry ze świata "Wiedźmina" zostanie uruchomiony w tym roku.

Gra, która w tym momencie nosi nazwę "Polaris", ma być początkiem nowej wiedźmińskiej trylogii. CD Projekt nie podaje daty premiery, ale analitycy oceniają, że powinna trafić do sprzedaży w 2026/2027 roku. Badowski stwierdził, że chce, aby 400 osób pracowało nad nowym "Wiedźminem" od połowy br. 

Czytaj też: Adam Badowski, Michał Nowakowski i Adam Kiciński zostali joint CEO w CD Projekt RED

Polskie studio pracuje również nad sequelem "Cyberpunk 2077", który ukrywa się pod nazwą "Orion". Trwają roboty koncepcyjne nad produkcją, ale firma ma nadzieję, że do końca roku nad tym tytułem będzie aktywnie pracowało 80 osób.

Według Badowskiego firma CD Projekt wierzy, że nie powtórzy błędów z premiery "Cyberpunk 2077". Firma stworzyła też wewnętrzny zespół, którego zadaniem będzie stworzenie i usprawnienie procesów wprowadzających do produkcji gry sztuczną inteligencję.

Czytaj też: "Sztuczna inteligencja" pojawiła się w ok. 900 tys. publikacji. Bo to Słowa Roku

(KAP, 23.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.