Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CD Projekt po pierwszym kwartale ma 100 mln zł zysku netto. Dobra sprzedaż "Widma Wolności"

"Widmo Wolności" utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam (fot. materiały prasowe CD Projekt)

CD Projekt odnotowała 100 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2024 roku. To o 44 proc. więcej niż rok wcześniej.

Zysk operacyjny spółki był niższy i wyniósł 81,3 mln zł (wzrost o 14 proc. rok do roku), a skonsolidowane przychody ze sprzedaży 226,8 mln zł (wzrost o 30 proc.).

Czytaj też: CD Projekt uruchamia produkcję nowego "Wiedźmina". Co mówi prezes

Zarząd spółki poinformował w komunikacie giełdowym, że jej przychody wzrosły dzięki utrzymującej się wysokiej sprzedaży "Widma Wolności" – fabularnego dodatku do gry "Cyberpunk 2077". Miał on premierę 26 września 2023 roku.

CD Projekt ma już ponad 1 mld zł w gotówce, lokatach i obligacjach. Obecnie ok. 400 osób studia pracuje nad grą "Polaris" (z serii "Wiedźmin"), która w drugim półroczu ma przejść z etapu projektu do produkcji.

Czytaj też: Amerykanie wprowadzają przyspieszony harmonogram ws. TikToka. Skargi na ustawę

(GK, 29.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.