Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydentowa zniknęła z Instagrama, "to chwilowa awaria"

Instagramowe konto pierwszej damy ma ponad 6,5 tys. obserwujących (fot. Jakub Kamiński/East News)

Nowy profil Agaty Kornhauser-Dudy zniknął z Instagrama na kilka godzin. Kancelaria Prezydenta RP tłumaczy, że była to chwilowa awaria.

Sytuacja wydarzyła się w piątek. Profil prezydentowej był niedostępny przez kilka godzin. Marcin Kędryna, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, zaprzecza, że było to celowe zagranie. Problem techniczny miał zaistnieć po stronie Facebooka, właściciela Instagrama, który do tej pory nie wyjaśnił przyczyny awarii.

Press

Profil prezydentowej był w piątek niedostępny przez kilka godzin (screen: Instagram.com/pierwszadama_akd)

Kancelaria, zapytana o plany stworzenia kolejnych kanałów komunikacyjnych z wyborcami poinformowała, że nie zna planów pierwszej damy dotyczących uruchomienia kolejnych profili w mediach społecznościowych. – Pierwsza dama sama o tym decyduje, na razie nie informowała nas o zamiarze uruchomienia nowego kanału – tłumaczy Kędryna.

Agata Kornhauser-Duda po pięciu latach od objęcia urzędu założyła profil na Instagramie. Do tej pory na jej koncie pojawiło się 29 postów podsumowujących aktywność u boku prezydenta. Eksperci twierdzą, że jest to nieudany element kampanii prezydenckiej.

(BAE, 22.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.