Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

WhatsApp testuje płatności cyfrowe

Wprowadzenie WhatsApp Pay rozważano już dwa lata temu w Indiach (screen: Whatsapp.com/payments)

WhatsApp wprowadza możliwość dokonywania płatności cyfrowych. Na razie tylko w Brazylii, ale niedługo usługa ma być dostępna w Indiach, Indonezji i Meksyku, a później także na innych rynkach.

WhatsApp Pay pozwala na przesyłanie przelewów i dokonywanie lokalnych zakupów. Usługa jest bezpłatna dla indywidualnych użytkowników, natomiast firmy muszą uiścić opłatę. Facebook rozważał wprowadzenie WhatsApp Pay w Indiach już dwa lata temu. Obecnie w tym kraju, gdzie WhatsApp ma 400 mln użytkowników, rozpoczęto testy nowej usługi. W Brazylii użytkowników jest 120 mln, to drugi co do wielkości rynek amerykańskiego komunikatora.  

W 2014 roku Facebook kupił WhatsApp za 19 mld dol. W lutym br. komunikator odnotował ponad 2 mld aktywnych użytkowników na całym świecie.

(MAC, 17.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.