Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Niedźwiecki: muszę uwierzyć w życie pozaradiowe

Marek Niedźwiecki z radiową Trójką związany był od 1982 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Marek Niedźwiecki we wpisie na swoim blogu odniósł się do sytuacji w radiowej Trójce. Miesiąc temu dziennikarz odszedł z rozgłośni po unieważnieniu głosowania w „Liście Przebojów Trójki” przez dyrektora stacji.

Niedźwiecki przez miesiąc nie zabierał publicznie głosu. Przed tygodniem jego pełnomocnik złożył pozew przeciwko Polskiemu Radiu i jego władzom. Niedźwiecki domaga się przeprosin za naruszenie dóbr osobistych po oskarżeniu go o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów "Listy przebojów Trójki".

⇒ Przeczytaj też: Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki

W blogowym wpisie dziennikarz pisze: „Czy można zburzyć coś, co dawało radość tak wielu Słuchaczom przez wiele lat w jeden dzień? Teraz już wiem, że tak... Najpierw zadziałała »piramida strachu«, a potem »piramida głupoty«. Ukryć notowanie, żeby prezes się nie dowiedział, co jest na pierwszym miejscu. Potem zamieszać tak, żeby winni byli Prezenter i Asystenci. I trzydzieści osiem lat roboty poszło…”.

⇒ Przeczytaj też: Marek Niedźwiecki pozwał Polskie Radio

W dalszej części wpisu Niedźwiecki jako „piosenkę na dziś” wskazuje utwór zespołu Hey „Mimo wszystko (powrotów nie będzie)”. Przeprasza też Bartosza Gila i Halinę Wachowicz z zespołu „Listy Przebojów Trójki” „»Bogu ducha winni« zostali wplątani w ten nonsens”. Dziennikarz dodał: „a teraz muszę uwierzyć w życie pozaradiowe…”. "Nie wierzę w życie pozaradiowe" to tytuł książki Niedźwieckiego. Jak wyjaśnił, obecnie odpoczywa w górach.

⇒ Przeczytaj też: Apel do prezes Kamińskiej o przeproszenie zespołu "Listy przebojów Trójki"

(PAZ, 16.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.