Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki

Marek Niedźwiecki z Trójką związany był od 1982 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Z Programu III Polskiego Radia odchodzi dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki. Po unieważnieniu notowania Listy Przebojów Trójki rozgłośnię skrytykowali muzycy Dawid Podsiadło i Tomasz Organek.

Poinformował o tym w sobotę wieczorem na Facebooku kompozytor Zbigniew Preisner. "Godzinę temu rozmawiałem z Markiem Niedźwieckim, wiem to od niego. Napisałem to za jego zgodą" - wyjaśnił. Serwis Polsatnews.pl podał, że Niedźwiecki w sobotę złożył wypowiedzenie.

Marek Niedźwiecki żegna się z Programem III po tym, jak ze strony anteny zniknęło notowanie "Listy przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", a dyrektor stacji zdecydował o unieważnieniu tego głosowania.

Według dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego podczas głosowania "został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy". Twierdzi, że dokonano również "manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy".

"W tej chwili będziemy sprawdzać, czy nastąpiło to w wyniku błędu informatycznego, czy też była to ingerencja z zewnątrz" - zapowiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, cytowana przez serwis Polskieradio24.pl. Dodała, że "sprawa zostanie dogłębnie zbadania i wyjaśniona". Kamińska stwierdziła, że unieważnienie głosowania "nie ma nic wspólnego z cenzurą".

Marek Niedźwiecki z Programem III związany był od 1982 roku. W 2008 roku przeszedł do Radia Złote Przeboje, ale w 2010 roku wrócił do Trójki. 

Dawid Podsiadło, Organek i Lao Che odcinają się od Trójki

W mediach społecznościowych pojawiły się oświadczenia Dawida Podsiadły oraz zespołów Organek i Lao Che.

„Jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki” - napisał Dawid Podsiadło.

Zespół Organek poinformował, że „zawiesza współpracę z Trójką na czas nieokreślony”. „Niegdyś gwarant jakości i wolności artystycznej, dziś, na naszych oczach staje się symbolem dewastacyjnej polityki obecnych władz Polskiego Radia” - podkreślił w oświadczeniu zespół, którego liderem jest Tomasz Organek.

"Nie ma naszej zgody na to, co wydarzyło się w ostatni piątek. Mamy nadzieję, że kiedyś to znowu będzie Radio. Tymczasem, Trójko..," - napisali na Facebooku muzycy Lao Che. 

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 17.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.