Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Niedźwiecki pozwał Polskie Radio

Marek Niedźwiecki związany był z Trójką, z krótką przerwą, od 1982 roku (screen: YouTube/Maciej Orłoś)

Pełnomocnik dziennikarza Marka Niedźwieckiego w środę złożył pozew przeciwko Polskiemu Radiu i jego władzom. Niedźwiecki domaga się przeprosin za naruszenie dóbr osobistych po oskarżeniu go o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów "Listy przebojów Trójki".

Wieloletni dziennikarz Trójki Marek Niedźwiecki domaga się oficjalnych przeprosin za naruszenie dóbr osobistych i przekazania 10 tys. zł na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom, po tym jak został oskarżony o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki w ramach notowania "Listy przebojów Trójki" z 15 maja 2020 roku. 21 maja Niedźwiecki złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

W przekazanym "Presserwisowi" w środę oświadczeniu mec. Maciej Ślusarek zaznacza, że ani Polskie Radio, ani jego prezeska Agnieszka Kamińska, ani były już dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski, do tej pory nie przeprosili Niedźwieckiego. "Zgodnie z zapowiedzią złożyłem dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew. Domagam się w imieniu Klienta przeprosin na antenie Trójki i na stronach internetowych Polskiego Radia oraz symboliczne 10 tys. zł od każdej ze stron na fundację wspierającą lekarzy. Stawianie nieprawdziwych zarzutów i to wyłącznie dla usprawiedliwienia swoich działań cenzorskich musi spotkać się ze stanowczym działaniem" - podkreśla adwokat. Jak dodaje, czeka na wyznaczenie terminu rozprawy.

25 maja dyrektorem Trójki został Kuba Strzyczkowski, który na antenie przeprosił zespół "Listy przebojów Trójki": Niedźwieckiego, Halinę Wachowicz i Bartosza Gila. Po tym jak Strzyczkowski został dyrektorem, na antenę wrócili m.in. Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Tomasz Rożek i Piotr Metz, który swój powrót uzależniał od przeproszenia zespołu "Listy przebojów Trójki".

Przeczytaj też:

⇒ Strzyczkowski zapowiada powrót "Listy przebojów Trójki" i kilku dziennikarzy

⇒ Marek Niedźwiecki żąda przeprosin od Polskiego Radia i TVP

⇒ Pełnomocnik Niedźwieckiego: oczekujemy przeprosin od władz Polskiego Radia

(JSX, 10.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.