Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apel do prezes Kamińskiej o przeproszenie zespołu "Listy przebojów Trójki"

Adresatem listu jest prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska (fot. Piotr Molecki/East News)

Pracownicy i współpracownicy Programu III Polskiego Radia w otwartym liście zaapelowali do prezes radia Agnieszki Kamińskiej o przeproszenie Bartosza Gila, Marka Niedźwieckiego i Haliny Wachowicz w związku z oskarżeniem ich o manipulację przy głosowaniu na "Listę przebojów Trójki" i sugerowaniem ich nieuczciwości.

Zespół Trójki chce, by Polskie Radio przeprosiło zespół "Listy przebojów Trójki "na antenach Polskiego Radia i stronach internetowych spółki", a także przesłało "słowa przeprosin do wszystkich stacji radiowych i telewizyjnych oraz innych mediów, w których te oskarżenia zostały powielone".

Przeczytaj też: „Bezprecedensowa cenzura w Trójce”

"Nieprawdziwe informacje i insynuacje dotyczące naszych kolegów godzą w ich dobre imię oraz podważają zaufanie słuchaczy, potrzebne do prawidłowego sprawowania funkcji w Polskim Radiu. Oskarżenia te mogły wywołać wypaczony obraz naszych kolegów jako nieuczciwych pracowników, którzy oszukują słuchaczy. Stanowczo nie zgadzamy się z takimi insynuacjami wobec Bartosza, Marka i Haliny, jesteśmy bowiem przekonani o ich uczciwości i rzetelności" - czytamy w liście otwarty.

Jak napisali, szerzenie oskarżeń jest - w ich odczuciu - działaniem na szkodę Polskiego Radia, bo stawia "pod znakiem zapytania rzetelność jednej z najważniejszych i najpopularniejszych audycji w historii polskiej radiofonii – oraz profesjonalizm i uczciwość tworzących ją dziennikarzy".

Przeczytaj też: Marek Niedźwiecki pozwał Polskie Radio

Zdaniem zespołu Trójki, słowa oskarżenia nie mieszczą się także w ramach opisanych w "Zasadach etyki zawodowej w Polskim Radiu”.

"Traktując słuchaczy jako naszych partnerów, wsłuchując się w ich liczne głosy, maile, SMS-y, telefony i wpisy w mediach społecznościowych, apelujemy o bezzwłoczne przeproszenie naszych kolegów. W trosce o dobry wizerunek naszej instytucji oraz w imię podtrzymania zaufania do Polskiego Radia, którego sprawne funkcjonowanie i publiczna renoma leżą nam wszystkim na sercu" - kończą list.

(KOZ, 15.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.