Dział: PRASA

Dodano: Maj 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brazylijskie media bojkotują prezydenta Bolsonaro

W otoczeniu swojej rezydencji prezydent Brazylii w najbliższym czasie nie spotka dziennikarzy (fot. Wikimedia Commons/Palacio do Planalto)

Największe brazylijskie media ogłosiły bojkot obsługi wydarzeń organizowanych przez prezydenta kraju Jaira Bolsonaro. Decyzję podjęto po poniedziałkowym ataku tzw. Bolsonaristas na dziennikarzy opuszczających Palacio da Alvorada. 

Według mediów ataki zostały zainspirowane przez otoczenie prezydenta. Opuszczający rezydencję głowy państwa dziennikarze byli nazywani "szumowinami, szczurami, łotrami, oszustami". Bolsonaro od wielu miesięcy obarcza przedstawicieli mediów winą za skutki pandemii, ponieważ jego zdaniem środki przekazu nakręcają spiralę paniki. Obecnie Brazylia jest drugim najmocniej dotkniętym przez koronawirus krajem na świecie, po USA. Potwierdzono tam prawie 375 tys. zachorowań i 23,5 tys. zgonów. 

Bojkot prezydenta ogłosili nadawcy telewizyjni Globo i Band, stacja radiowa CBN, serwisy internetowe G1 i Metrópoles oraz trzy wiodące gazety - "Valor Econômico", "O Globo" i "Folha de São Paulo".

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(MAC, 28.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.