Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Gazety Olsztyńskiej" obniża wynagrodzenia

Średnia sprzedaż ogółem "Gazety Olsztyńskiej" wyniosła w 2019 roku ponad 7090 egz.

Wydawca "Gazety Olsztyńskiej" (Grupa WM) na trzy miesiące obniżył pracownikom pensje o 20 proc. Jak tłumaczy prezes wydawnictwa Jarosław Tokarczyk, to wymóg uczestnictwa w rządowym programie antykryzysowym.

Od początku kwietnia pracownicy "Gazety Olsztyńskiej" mają o 20 proc. obniżone wynagrodzenia. - Jak wielu przedsiębiorców, staramy się skorzystać z tarczy, obniżenia pensji na trzy miesiące odbywają się w ramach rządowego projektu. Czy zostaniemy sklasyfikowani pozytywnie? Tego nie wiemy – mówi "Presserwisowi" Jarosław Tokarczyk, prezes Grupy WM.

Przeczytaj też: Agora planuje obniżkę wynagrodzeń i zwolnienia grupowe w Goldenline

Jak wynika z danych ZKDP, średnia sprzedaż ogółem "Gazety Olsztyńskiej"/"Dziennika Elbląskiego" (pod nazwą "Dziennik Elbląski" ukazuje się na terenie Elbląga i Braniewa oraz ich powiatów) wyniosła w 2019 roku ponad 7090 egz.

Grupa WM oprócz wydawania "Gazety Olsztyńskiej" zajmuje się również działalnością reklamową i poligraficzną. W 2018 roku spółka odnotowała zysk netto w wysokości prawie 620 tys. zł. Przychody spółki wyniosły 20,25 mln zł.

Przeczytaj też: Polska Press Grupa zapowiada obniżkę wynagrodzeń

(JSX, 07.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.