Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press Grupa zapowiada obniżkę wynagrodzeń

W 2018 roku średnioroczne zatrudnienie w grupie wynosiło 2233 osoby (fot. materiały prasowe)

Polska Press Grupa prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi o wprowadzeniu czasowej obniżki wysokości wynagrodzeń. Z nieoficjalnych informacji „Presserwisu” wynika, że pensje mogą zostać obniżone o ok. 20 proc.

Zarząd Polska Press Grupy wysłał w tej sprawie w poniedziałek do pracowników mail z informacją, że w związku z kryzysem gospodarczym „wszyscy wydawcy zostali zmuszeni z dnia na dzień do radykalnego cięcia kosztów i zatrzymania inwestycji”. Obniżenie pensji ma dotyczyć zarówno pracowników, jak i współpracowników oraz menedżerów.

O komentarz, czy Polska Press Grupa planuje obniżenie pensji o ok. 20 proc., poprosiliśmy członków zarządu Magdalenę Chudzikiewicz i Pawła Fąfarę, którzy odesłali nas z pytaniem do rzeczniczki spółki. - W związku z kryzysową sytuacją gospodarczą, w tym również w branży medialnej, zarząd Polska Press rozpoczął rozmowy ze stroną społeczną. Jednym z tematów rozmów jest czasowa obniżka wynagrodzeń. Ponieważ jesteśmy w trakcie rozmów, nie możemy podawać szczegółów ani odnosić się do poziomu obniżki. Przede wszystkim zależy nam na zachowaniu miejsc pracy i dalszym funkcjonowaniu firmy - poinformowała nas w poniedziałek wieczorem Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa Polska Press Grupy.

Kilka godzin wcześniej także Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", zapowiedziała, że zamierza zmniejszyć czasowo pensje pracowników o 20 proc. i rozpoczyna negocjacje ze związkowcami.

O podobne planowane działania biznesowe w obliczu kryzysu wywołanego koronawirusem spytaliśmy także Grupę TVN Discovery, wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska i Infor Biznes. Do zamknięcia tego wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Polska Press Grupa jest m.in. wydawcą dzienników regionalnych w 15 województwach, serwisu Naszemiasto.pl oraz posiada także sześć drukarni. Pięć największych dzienników należących do grupy to: "Gazeta Pomorska", "Dziennik Zachodni", "Głos Wielkopolski", "Express Ilustrowany" i "Dziennik Bałtycki".

Według danych KRS w 2018 roku Polska Press Grupa uzyskała 426,3 mln zł przychodów (spadek o 0,8 proc. w ujęciu rok do roku) i miała 9,6 mln zł zysku netto. Spadły też nakłady na wynagrodzenia (o 2 proc.) i wyniosły 147,4 mln zł. W 2018 roku średnioroczne zatrudnienie w grupie wynosiło 2233 osoby.

(IKO, 07.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.