Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zabójca Jana Kuciaka i jego narzeczonej został skazany na 23 lata

Jan Kuciak i jego narzeczona Martina Kusznirova zostali zamordowani 21 lutego 2018 roku (fot. Mariusz Kowalczyk)

37-letni Miroslav Marczek został skazany na 23 lata więzienia za zamordowanie słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusznirovej.

"To było morderstwo popełnione z zimną krwią. Ofiary nie miały szansy się obronić" - powiedziała Ruzena Szabova, przewodnicząca składu sędziowskiego. Prokurator Juraj Novocky, który wnioskował o 25 lat więzienia dla zabójcy dziennikarza, odwołał się od wyroku. Miroslav Marczek nie był obecny na rozprawie.

Jan Kuciak pracował dla Aktuality.sk. On i jego narzeczona Martina Kusznirova zostali zamordowani 21 lutego 2018 roku. O zlecenie zabójstwa oskarżony został przedsiębiorca Marian Koczner. W grudniu 2019 roku rozpoczął się proces pięciu osób. Na ławie oskarżonych zasiadł sam Koczner, bezpośredni zabójcy dziennikarza Tomasz Szabo i Miroslav Marczek oraz pośrednicy Alena Zsuzsova i Zoltan Andrusko. Wcześniej skazany został tylko Andrusko, który zdecydował się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, co zagwarantowało mu status świadka koronnego.

(IKO, 07.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.