Dział: PRASA

Dodano: Marzec 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odwołano galę World Press Photo

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 16 kwietnia (fot. materiały prasowe)

World Press Photo Foundation z powodu koronawirusa odwołuje coroczną galę wręczenia nagród. World Press Photo Awards Show 2020 i World Press Photo Festival 2020 były zaplanowane na 16-18 kwietnia w Amsterdamie. Gali nie będzie, ale nagrody zostaną przyznane w terminie.

"Po intensywnych naradach zdecydowaliśmy, że globalna sytuacja wokół wirusa COVID-19 wymaga od nas takiej decyzji. Jesteśmy zdruzgotani, że nie będziemy organizować dwóch naszych głównych wydarzeń, które osobiście uhonorują i zaprezentują tegorocznych zwycięzców konkursu. (...) W połączeniu z ciągłą niepewnością co do skali wirusa COVID-19 oznacza to, że nie jesteśmy w stanie odłożyć wydarzeń na później w tym roku. Jednak bezpieczeństwo naszej społeczności, personelu i społeczeństwa przeważa nad wszystkimi innymi względami" - piszą organizatorzy w oświadczeniu.

Polak Tomek Kaczor znalazł się w gronie sześciu fotoreporterów, których fotografie nominowano do tytułu Zdjęcie Roku w konkursie World Press Photo.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 16 kwietnia. 

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(MAC, 13.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.