Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Morkowski głównym udziałowcem Brand New Galaxy

Piotr Morkowski objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej BNG (fot. Przemek Chudkiewicz)

Piotr Morkowski, były CEO Saatchi & Saatchi IS, wykupił udziały Brand New Galaxy, należące dotychczas do Nomad Fund. Jest teraz głównym udziałowcem BNG, został także przewodniczącym rady nadzorczej BNG.

Udziały Nomad Fund (fundusz miał je od 2017 roku) zostały w całości wykupione przez aktualnych inwestorów oraz Piotra Morkowskiego. Strony nie informują, ile udziałów ma teraz Morkowski, ale wiadomo, że stał się głównym udziałowcem. Nie podano też kwoty transakcji. Morkowski dołączył do rady nadzorczej Brand New Galaxy. Zastąpił na stanowisku dotychczasowego przewodniczącego Sławomira Szczotkę z Nomad Fund.

- Jestem przekonany, że inwestycja w rozwój platformy holdingowej Brand New Galaxy pozwoli przyspieszyć i wesprzeć ambitne plany rozwojowe spółki – zapowiada Piotr Morkowski, inwestor, szef rady nadzorczej BNG.

Zarząd spółki wraz z radą nadzorczą pracują nad szczegółowym planem rozwoju, który ma być sfinalizowany i ogłoszony do końca pierwszego kwartału 2020. Wstępne założenia zakładają ekspansję poprzez rozwój międzynarodowy i budowę nowych centrów kompetencji.

Brand New Galaxy to niezależna platforma integrująca tzw. smart business solutions w obszarze marketingu i technologii. Łącznie w ramach Brand New Galaxy pracuje 300 specjalistów i ekspertów, którzy zatrudnieni są w ośmiu podmiotach: Pathfinder 23 , Spacecamp, Life on Mars, Stratosfera, Synthrone, New Gravity, 8.54 , Man on the Moon.

Piotr Morkowski – założyciel i współwłaściciel agencji Interactive Solutions (2006), po jej przejęciu przez Grupę Publicis (2013 roku) został prezesem Saatchi&Saatchi IS. Po odwołaniu ze stanowiska odszedł z Grupy Publicis w maju 2017 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 13.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.