Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube goni telewizję

(kolaż, screen: YouTube.com/SEKIELSKI, YouTube.com/BAKU FAMILY, YouTube.com/Reżyser Życia, YouTube.com/ TVN Talent Show)

Dokument braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" znalazł się na pierwszym miejscu polskiego YouTube Rewind 2019 - zestawienia najpopularniejszych filmów i teledysków. YouTube goni telewizję - oceniają ranking eksperci. 

Zdaniem Łukasza Skalika, prezesa Video Brothers (w rankingu są dwa kanały reprezentowane przez tę agencję: Sekielski i Abelard Giza), pierwsze miejsce produkcji braci Sekielskich jest ewenementem, a nie sygnałem nowego trendu, bo na YouTube niezmiennie króluje rozrywka.

1. Tomasz Sekielski, Marek Sekielski - "Tylko nie mów nikomu"

2. Baku Family - "Weź nie pytaj - parodia Matki"

- Można to porównać z rynkiem telewizyjnym. Największe stacje nie mają wyłącznie ambitnych treści i to programy rozrywkowe nabijają oglądalność - wskazuje.

Skalik zauważa jednak, że film Sekielskich i inne produkcje z rankingu świadczą o profesjonalizacji YouTube.

3. yellowbox - "Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS"

4. TVN Talent Show - "Zaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej...Jurorka była w szoku [Mam Talent!]"

- Widać w stosunku do poprzednich edycji YouTube Rewind, że z czołówki wypychane są przypadkowe treści, które powstają gdzieś pod wpływem impulsu czy chwilowego trendu, a więcej jest materiałów zaplanowanych i przemyślanych - ocenia Skalik.

Podkreśla, że YouTube upodabnia się do telewizji też pod względem długości materiałów.

5. Reżyser Życia - "Nastolatka w ciąży/Teen pregnancy"

6. Abelard Giza - "Numer 3 (całe nagranie)"

- Większość twórców z czołówki rankingu stawia na czas zaangażowania widzów. I YouTube to docenia. Ranking nie zlicza wyłącznie odsłon, a bazuje też na czasie poświęconym przez użytkownika danemu materiałowi - wyjaśnia.

Z kolei Krzysztofa Sarna, client partner w TalentMedia (grupa LTTM, reprezentująca uwzględnione w rankingu Baku Family i Yellowbox), uważa, że tegoroczny YouTube Rewind podważa opinię kreowaną m.in. przez telewizję, że YouTube jest agregatorem taniej rozrywki.

7. Mini Majk - "Najgorsze sytuacje w życiu małego człowieka"

8. Friz -"Pomylisz się = wpadasz do basenu!"

- Pierwsze miejsce filmu Sekielskich jasno pokazuje, że YouTube jest środkiem przekazu, w którym jest przestrzeń na autorskie materiały poruszające ważne kwestie społeczne. Pod tym względem platforma zaczyna wyprzedzać telewizję - twierdzi Sarna.

Jego zdaniem YouTube będzie stawał się naturalnym środowiskiem, w którym poważne treści o tematyce społecznej będą mogły zaistnieć.

9. AbstrachujeTV - "Czego NIE mówią: sprzedawcy"

10. BezPlanu - "Dzielnica prostytucji w Bogocie - Kolumbia"

Film o pedofilii w Kościele "Tylko nie mów nikomu" został opublikowany na YouTube 11 maja i od tamtego czasu ma ponad 23 mln odsłon.

W kategorii Muzyka pierwszą pozycję zajął Ronnie Ferrari z utworem “Ona by tak chciała”. Na kolejnych miejscach znaleźli się: grupa Daj to głośniej, Tymek, Cleo i Billie Eilish.

(MNI, 06.12.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Emerytura założycieli Google
Coraz mniej pozytywnych informacji o Hołowni
Mniej oglądania za darmo w sieci
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.