Dział: PRASA

Dodano: Listopad 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruch chce zarabiać na sprzedaży książek, kawy i hot dogów

W nowym kiosku Ruchu można kupić m.in. zapiekanki, papierosy i kawę (fot. materiały prasowe)

Ruch poza prasą chce sprzedawać książki, zapiekanki, pączki i gorące napoje. Pierwszy salonik w nowym formacie otwarto w Wyszkowie.

13 listopada w Wyszkowie Ruch otworzył pierwszy salonik prasowy w nowym formacie. Poza prasą są w nim oferowane hot dogi, zapiekanki, drożdżówki i pączki oraz gorące napoje (kawa, herbata, czekolada). W kioskach nowego typu będzie można kupić artykuły spożywcze (napoje, słodycze, słone przekąski), artykuły tytoniowe i akcesoria do palenia, produkty kosmetyczne, leki i artykuły szkolno-biurowe, a także nadać i odebrać przesyłkę (Paczka w Ruchu), zarejestrować startery telekomunikacyjne, zrealizować przelewy, opłacić rachunki oraz wypłacić gotówkę za pomocą usługi Cash Back.

Salonik w Wyszkowie jest pierwszym punktem Ruchu, w którym można kupić książki z nowej oferty firmy. Firma zapowiada, że w najbliższym czasie planuje w 404 kioskach sprzedawać 100 tys. tytułów książkowych. W 2020 roku takich punktów ma być ponad tysiąc. W pierwszym etapie w kioskach dostępnych będzie od 30 do 80 książek, dostawy będą realizowane raz w tygodniu.

Ruch obecnie jest w restrukturyzacji. Spółka winna jest wydawcom prasy 162 mln zł. W kwietniu wierzyciele zdecydowali o umorzeniu części długów. Najwięksi wydawcy objęci byli pierwszym przyspieszonym postępowaniem układowym, które zakładało 85-procentową redukcję wierzytelności, a średni wydawcy mieli zrezygnować z 50 proc. niespłaconych przez Ruch należności.

Pod koniec sierpnia Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził układy z wydawcami. Teraz akcje Ruchu ma przejąć Alior Bank i sprzedać je spółce PKN Orlen. Do Komisji Europejskiej trafił wniosek o zgodę na koncentrację. Koncern paliwowy chce przejąć kolportera prasy do końca roku. Dzięki punktom Ruchu zamierza rozwijać sieć sklepów O!Shop poza stacjami paliw. Planuje też poszerzenie oferty Ruchu o produkty sprzedawane obecnie na swoich stacjach.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 18.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.