Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po raz ósmy przyznano stypendium Leopolda Ungera

Leopold Unger był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", "Le Soir" i paryskiej "Kultury" (fot. YouTube/Mediolia)

Czwórka młodych dziennikarzy i adeptów dziennikarstwa będzie pracować nad swoim warsztatem w ramach przyznanego im stypendium im. Leopolda Ungera.

Płatne staże w redakcjach odbędą: Dawid Dróżdż w "Gazecie Wyborczej", Anna Al-Araj w "Polityce" oraz Maria Mazurek w brukselskim dzienniku "Le Soir". Z kolei Martyna Słowik otrzymała stypendium w wysokości 5 tys. zł na napisanie swojego reportażu. 

Leopold Unger był publicystą "Wyborczej", "Le Soir" i paryskiej "Kultury". Zmarł w 2011 roku. Stypendium to zainicjowany przez jego rodzinę program skierowany do młodych dziennikarzy i adeptów dziennikarstwa. Płatne staże w redakcjach i nagrody pieniężne funduje rodzina zmarłego, a przyznaje je Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. O stypendium mogą się ubiegać dziennikarze w wieku do 35 lat z dorobkiem w mediach studenckich, lokalnych i internetowych.

Galeria: Warsztaty "Know-how: prawo w dziennikarstwie"

(AMS, 30.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.