Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet również w Łodzi ma szansę na częstotliwość

Krzysztof Skowroński jest prezesem Radia Wnet (screen: Youtube/Radio Wnet)

W piątek ogłoszono dwa kolejne konkursy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na częstotliwości radiowe. Warunki jednego z nich spełnia Radio Wnet.

Opublikowane w "Monitorze Polskim" postępowania dotyczą częstotliwości 106,1 MHz w Łodzi i 101,7 MHz w Strzegomiu (woj. dolnośląskie).

Częstotliwość w Łodzi przeznaczona jest dla stacji emitującej audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz programy uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Audycje słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania stacji w godz. 6-23. W konkursie mogą startować zarówno podmioty chcące uruchomić radio o takim charakterze, jak i ci, którzy są zainteresowani poszerzeniem zasięgu istniejącej już rozgłośni tego rodzaju.

Warunki postępowania spełnia Radio Wnet, nadające od listopada 2018 roku w Warszawie i Krakowie. Podobnie sformułowane konkursy w zeszłym tygodniu ogłoszono na częstotliwości w Lublinie i Bydgoszczy. Decyzją KRRiT Wnet otrzyma również częstotliwości w Szczecinie i Wrocławiu.

Z kolei w konkursie na częstotliwość w Strzegomiu ubiegać się mogą podmioty, które zamierzają stworzyć lokalne radio w tym mieście.

W obu postępowaniach wnioski składać można do połowy listopada.

Galeria: "The Kominsky Method" w Netfliksie

(KOZ, 30.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.