Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraińska Rada ds. Radia i Telewizji za pozbawieniem licencji kanału News One

News One jest krytykowany za uprawianie antyukraińskiej polityki (screen YouTube.com/Newsone)

Ukraińska Narodowa Rada ds. Radia i Telewizji opowiedziała się za pozbawieniem licencji telewizji informacyjnej News One, oskarżanej o prorosyjską propagandę.

Rada oskarża kanał News One o "podsycanie etnicznej, rasowej lub religijnej wrogości lub nienawiści". Podkreślono, że chodzi o wypowiedzi wyemitowane przez stację w okresie od 6 czerwca do 8 lipca. Rada podjęła decyzję o złożeniu w tej sprawie wniosku do sądu.

News One jest kanałem informacyjnym często krytykowanym za prorosyjski przekaz i uprawianie antyukraińskiej polityki. W wydanym oświadczeniu stacja nazwała działanie Rady ds. Radia i Telewizji "atakiem na wolność słowa na Ukrainie, wprowadzeniem cenzury i próbą wyparcia przez nową władzę wszystkich niezależnych mediów z rynku telewizyjnego i radiowego Ukrainy".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, KOZ, 06.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.