Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook rozważa usunięcie liczników polubień

Według planów liczba polubień byłaby widoczna tylko dla autora posta (fot. Pixabay.com)

Facebook nie wyklucza usunięcia licznika polubień pod postami użytkowników - podaje amerykański portal TechCrunch. Spółka Marka Zuckerberga miałaby pójść za przykładem Instagrama, który od lipca testuje taką opcję w kilku krajach.

Zgodnie ze wstępnymi planami Facebooka liczba polubień byłaby wciąż widoczna dla autora na jego osi czasu, inni użytkownicy nie mieliby dostępu do tych danych. 

Według portalu TechCrunch prace nad zmianami są już zaawansowane. “Chodzi nam o to, by użytkownicy skupiali się na zdjęciach i wideo, które są udostępniane, a nie na liczbie polubień” - podkreślił w rozmowie z portalem TechCrunch przedstawiciel spółki.

W ocenie TechCrunch, jeśli Facebook zdecyduje się na taką zmianę, będzie to oznaczać, że użytkownicy Instagrama w Kanadzie, we Włoszech i w Australii, którym zaoferowano testowo taką możliwość, ocenili ją pozytywnie. Instagram nie podsumował jeszcze eksperymentu.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MJS, 04.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.